Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تداوم اعتصاب در پالایشگاه های فرانسه در اعتراض به دولت

تداوم اعتصاب در پالایشگاه های فرانسه در اعتراض به دولت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی اعتصاب کارگران پالایشگاه های فرانسه در اعتراض به اصلاح قانون کار مانوئل والس، نخست وزیر این کشور گفته است که ۲۰ تا ۳۰ درصد جایگاه های عرضه سوخت از چرخه عرضه خارج شده یا با کمبود سوخت مواجه شده…

آگهی

در پی اعتصاب کارگران پالایشگاه های فرانسه در اعتراض به اصلاح قانون کار مانوئل والس، نخست وزیر این کشور گفته است که ۲۰ تا ۳۰ درصد جایگاه های عرضه سوخت از چرخه عرضه خارج شده یا با کمبود سوخت مواجه شده اند.

در حالی که اعتصاب کنندگان خواستار لغو لایحه تغییر قانون کار هستند، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری دولت سوسیالیست اعلام کرده که برنامه خود را با تغییراتی در برخی از مفاد آن به اجرا خواهد گذاشت.

فیلیپ متیو، خبرنگار یورونیوز می گوید: «پالایشگاه فزن در جنوب لیون سالانه بیش از 5 میلیون تن بنزین تولید می کند ولی از روز جمعه مثل دیگر پالایشگاه ها در فرانسه مطلقا تولیدی نداشته است.»

ژان فرانسوا واپیون، مسوول فدرال سندیکای «اف او» می گوید که ما درهای پالایشگاه ها را نبسته و فقط دست از کار کشیده ایم. وی می افزاید: «ما مردم را به گروگان نمی گیریم. ما از حق اعتصاب برای مقابله با برنامه دولت برای تغییر قانون کار استفاده می کنیم. ما خواستار حذف این قانونیم. ما در یک پالایشگاه استراتژیک برای بنزین هستیم. این کمبود سوخت احتمالا مردم را آزار می دهد ولی ما مسوول آن نیستیم.»

این اعتصاب با برپایی تظاهرات همراه بوده است. هفتاد و هفت تن از معترضان در سراسر این کشور بازداشت شده و وزارت کشور شمار تظاهرکنندگان روز پنجشنبه را بیش از ۱۵۰ هزار تن اعلام کرده است. این رقم نسبت به تظاهرات سه ماهه گذشته کاهش داشته است.

در این تظاهرات ۱۵ افسر پلیس مجروح شده و حدود صد تن از تظاهرکنندگان در شهر بوردو به یک مقر پلیس یورش برده و به یک دستگاه خودروی پلیس نیز آسیب رساندند. برخی از معترضان به دولت، در شهرهای پاریس و نانت نیز شیشه بانک ها را شکسته و با نیروهای امنیتی درگیر شدند. اتحادیه کارگران «سه ژه ته» برپایی تظاهرات بعدی را برای چهاردهم ژوئن برنامه ریزی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتصاب ها علیه اصلاحات قانون کار در فرانسه گسترده تر می شوند

کمبود سوخت در پمپ بنزین های فرانسه

اعتصاب در فرانسه خطوط حمل و نقل بین شهری را مختل ساخت