رهبر جمهوری اسلامی ایران نسبت به «جنگ نرم» هشدار داد

رهبر جمهوری اسلامی ایران نسبت به «جنگ نرم» هشدار داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رهبر جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه ششم خرداد در ملاقات با نمایندگان پنجمین دوره مجلس خبرگان، نسبت به «جنگ نرم» غرب علیه این کشور هشدار داد.

آقای خامنه ای با تمجید از انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مشارکت شهروندان، این نهاد را پدیده ای عظیم توصیف کرد. با این حال وی خواستار «تحرک بیشتر» نمایندگان این مجلس شد و گفت: «نباید این مجموعه تا هنگام سر رسیدن زمان لازم برای ایفای وظایف مصرح در قانون اساسی بی تحرک بماند.»

رهبر جمهوری اسلامی با یادآوری چالش های دهه های گذشته در روابط میان ایران و آمریکا، «جنگ نرم» علیه اعتقادات و نهادهای جمهوری اسلامی را به عنوان مرحله سوم تهدیدهای غرب علیه ایران توصیف کرد وهدف آن را «زمینه‌سازی برای تهی شدن نظام از عناصر درونی قدرت» توصیف کرد.

در ماه های گذشته رهبر ایران و نیروهای سیاسی همسو با وی، بارها نسبت به آنچه «نفوذ» خوانده می شود، هشدار داده اند.

آقای خامنه ای در این دیدار با ستایش از دستاوردهای هسته ای ایران گفت: «دوستان عزیز ما می‌گویند در مذاکرات هسته ای امتیاز گرفتیم و طرف های مقابل صنعت هسته‌ای ایران را پذیرفتند، این مسئله البته بعد از عینی شدن اقتدار ایران یعنی غنی سازی بیست درصد حاصل شد.» به نطر می رسد رهبر جمهوری اسلامی، کماکان رویکرد سال های گذشته جمهوری اسلامی مبنی بر گسترش فعالیت های اتمی را با وجود مخالفت و تحریم های جامعه جهانی، به عنوان سیاستی درست ارزیابی می کند.

اعضای مجلس خبرگان رهبری معمولا در پایان اجلاس های خود با رهبر ایران دیدار می کنند.

در جریان اجلاس افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، احمد جنتی، از روحانیون تندروی نزدیک به علی خامنه ای و رئیس شورای نگهبان قانون اساسی به ریاست این نهاد تاثیرگذار برگزیده شد. آقای جنتی در حوزه انتخابی تهران به عنوان نفر شانزدهم (آخر) به مجلس خبرگان راه یافته بود.


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به دلیل حمایت نظامی از روسیه و سوریه وضع کرد

معاون وزیر خارجه ایران در ابوظبی با طرف‌های اروپایی عضو برجام دیدار کرد

عضو مجلس خبرگان ایران و امام جمعه پیشین زاهدان به ضرب گلوله کشته شد