اعتراض ها به دونالد ترامپ در شهر آلبوکرکی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اعتراض ها به دونالد ترامپ در شهر آلبوکرکی

سخنرانی دونالد ترامپ، نامزد انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، عصر روز سه شنبه در شهر آلبوکرکی ایالت نیومکزیکو بارها به دلیل فریاد معترضان حاضر در سالن قطع شد. تداوم فریادها درنهایت منجر به دخالت پلیس و بازداشت یکی از معترضان شد. دونالد ترامپ در زمانی که چند پلیس در تلاش بودند تا یک زن معترض را دستگیر کنند، گفت: «بسیار هیجان انگیز است. اینطور نیست؟»

دونالد ترامپ روز سه شنبه توانست در انتخابات مقدماتی در ایالت واشنگتن نیز به پیروزی برسد و به این ترتیب قدمی دیگر به تبدیل شدن به نامزد نهایی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور نزدیکتر شود.

او در سخنرانیش در شهر آلبوکرکی با اشاره به معترضان حاضر در سالن گفت: «آنها طرفداران برنی سندرز هستند اما او برنده نخواهد شد و ما ۴۰ درصد از رای های برنی سندرز را نیز به دست خواهیم آورد. این سیستم اکنون علیه برنی سندرز است بنابراین او نمی تواند برنده شود. شنیده ام که ما نزدیک به ۴۰ درصد از طرفداران او را خواهیم داشت. احتمالا این افراد نیستند. بسیار خوب، آنها را از اینجا بیرون بیندازید.»

همزمان، در خارج از سالن محل برگزاری سخنرانی نیز جمعیت زیادی در اعتراض به او تجمع کردند. گروهی از معترضان سعی داشتند وارد محل سخنرانی شده و برنامه تبلیغاتی ترامپ را متوقف کنند اما تصمیم آنها با دخالت پلیس و درگیری میان دو طرف عملی نشد.