واکنش لاوروف به تحریم های اروپا در سفر به بوداپست

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
واکنش لاوروف به تحریم های اروپا در سفر به بوداپست

سرگئی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه در سفر به مجارستان روز چهارشنبه با ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

ما همه آنچه را که برای حل مشکلات ناشی از تحریم ها نیاز است در اختیار داریم

سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه

این سفر رسمی در حالی صورت می گیرد که مجارستان ضمن مخالت با تحریم روسیه اعلام کرده که از تصمیم آتی اتحادیه اروپا پیروی می کند.

آقای لاوروف در نشستی با خبرنگاران گفت: «ما همه آنچه را که برای حل مشکلات عینی خود به دلیل تحریم ها نیاز است، در اختیار داریم تا کمتر متکی به شرایط سیاسی جاری باشیم؛ به ویژه وقتی که این مشکلات ناشی از حرکات ضد روسی برخی از رهبران غربی است.»

آندراس دآک، کارشناس موسسه اقتصاد جهانی درباره ملاقات وزیر امورخارجه روسیه با مقامات بلند پایه مجارستان به یورونیوز می گوید: «تاکنون ما شاهد اعتراض مستقیم مجارستان به این تحریم ها نبوده ایم. اگرچه بوداپست به وضوح از آن انتقاد کرده ولی وقتی پای رای دادن به میان می آید به نوعی ما رای مثبت می دهیم یا دست کم نمی خواهیم نه بگوییم. به نظرم روس ها می خواهند این وضعیت را با اقدامی واقعی از سوی مجارستان کمی تغییر دهند.»

به گزارش آندرا هاجاگوس، خبرنگار یورونیوز: «سرگئی لاوروف با ویکتور اوربان در پارلمان دیدار کرد. ما نمی دانیم که آنها در این دیدار خصوصی دقیقا چه گفته اند ولی بر اساس آنچه برخی از کارشناسان می گویند به نظر می آید این دیدار تنها چند هفته پیش از بررسی تحریم های روسیه در اتحادیه اروپا، برای روس ها بسیار مهم باشد.»