علی لاریجانی: هیات حل اختلاف نظر شورای نگهبان درباره مینو خالقی را تایید کرد

علی لاریجانی: هیات حل اختلاف نظر شورای نگهبان درباره مینو خالقی را تایید کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی لاریجانی، روز چهارشنبه در جریان یک نشست خبری اعلام کرد هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه، نظر شورای نگهبان را درباره مینو خالقی پذیرفته است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، رئیس مجلس نهم در پاسخ به پرسشی درباره رد صلاحیت یکی از منتخبان پس از انتخابات گفت: «چون قانون برای اظهارنظر نهایی شورای نگهبان یک مهلتی گذاشته است و گفته تا این زمان باید نظر قطعی و نهایی خودش را اعلام کند، این موضوع نمی‌تواند تا بعد از انتخابات تسری یابد اما تفسیر شورای نگهبان متفاوت است.»

آقای لاریجانی گفته است که با توجه به اصرار شورای نگهبان بر تسری نظارت استصوابی، وی نظر مخالف خود را با رهبر جمهوری اسلامی مطرح و درخواست ارجاع این اختلاف را به هیات حل اختلاف قوا، مطرح کرده است. در نهایت این هیات به ریاست هاشمی شاهرودی، دیدگاه شورای نگهبان را پذیرفته است.

هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه، همزمان با بالاگرفتن اختلافات میان دولت احمدی نژاد و مجلس و قوه قضاییه، در سال ۱۳۹۰ و با دستور رهبر جمهوری اسلامی تشکیل شد.

علی لاریجانی: چون قانون باصراحت برای اظهارنظر شورای نگهبان وقت گذاشته این مساله نمی‌تواند به بعد از انتخابات تسری پیدا کند-ایسنا #مینو_خالقی

— Pooneh Irani (@poonehirani) May 25, 2016

با عارف برای ریاست مجلس مذاکره نکرده ام

آقای لاریجانی درباره ارسال پیام از سوی محمدرضا عارف و بحث درباره ریاست مجلس دهم گفت، تاکنون هیچ پیامی به من نرسیده است. وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری راجع به گفت‌وگو در جلسه حزب اعتدال و توسعه با آقای عارف درباره هیات رییسه مجلس گفت: نمی خواهم جلوی این داستان سرایی ها را بگیرم . برخی دوست دارند داستان سرایی کنند و اشتغال خوبی است ولی واقعا چیزی در آن جلسه رخ نداد.

دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از هفتم خرداد کار خود را آغاز می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا ایران می‌تواند با ترکیه بر سر مواضع مشترک علیه اسرائیل به توافق برسد؟

سفر رئیس جمهوری ایران به ترکیه در آخرین لحظات لغو شد

هانیه توسلی، بازیگر سینمای ایران به ۶ ماه حبس تعزیری و جریمه نقدی محکوم شد