Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

استفاده از یگان ویژه ژاندارمری فرانسه برای تامین امنیت توردوفرانس

استفاده از یگان ویژه ژاندارمری فرانسه برای تامین امنیت توردوفرانس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برای اولین بار از یگان ویژه نیروهای ژاندارمری فرانسه برای تامین امنیت مسابقات دوچرخه سواری دور فرانسه موسوم به توردوفرانس استفاده خواهد شد.

آگهی

برای اولین بار از یگان ویژه نیروهای ژاندارمری فرانسه برای تامین امنیت مسابقات دوچرخه سواری دور فرانسه موسوم به توردوفرانس استفاده خواهد شد.

برنار کازنوو، وزیر کشور فرانسه با اعلام این خبر و ضمن «خاص» توصیف کردن شرایط برگزاری مسابقات توردوفرانس امسال، دلیل اتخاذ چنین تصمیمی را بالا بودن «خطر تروریسم» عنوان کرد.

وزیر کشور فرانسه همچنین بر لزوم حفظ هوشیاری کامل مقامات این کشور و پیش بینی تمام ابزار لازم برای مقابله با «خطر تروریسم» تاکید کرد.

Retrouvez mon intervention sur le dispositif de sécurité du Tour de France 2016 : https://t.co/VBaBFmg11Wpic.twitter.com/sTjvjvdUfr

— Bernard Cazeneuve (@BCazeneuve) May 24, 2016

برنار کازنوو، وزیر کشور فرانسه گفت: «اعلام می کنم که ۲۳ هزار ژاندارم و مامور پلیس در کنار مسیر حاضر خواهند بود تا از امنیت مسابقات توردوفرانس اطمینان حاصل کنند. علاوه بر این، برای اولین بار امسال از یگان ویژه و نخبه ژاندارمری درخواست کرده ام تا در طول مسابقات توردوفرانس حضور داشته و در صورت نیاز، آماده مداخله باشند.»

فرانسه از زمان حملات روز ۱۳ نوامبر سال گذشته در این کشور در شرایط اضطراری به سر می برد. هفته گذشته نیز شرایط اضطراری در این کشور تا پایان زمان برگزاری مسابقات فوتبال جام ملتهای اروپا (یورو ۲۰۱۶) و مسابقات دوچرخه سواری توردوفرانس تمدید شده بود.

تامین امنیت مسابقات سالانه توردوفرانس به دلیل تجمع تماشاچیان در کنار هزاران کیلومتر از مسیر طولانی و گاه کوهستانی آن همواره نیازمند بسیج نیروهای انتظامی فرانسه بوده است.

به طور میانگین هر سال بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون تماشاچی در طول مسیر مسابقات توردوفرانس حاضر می شوند و به تشویق دوچرخه سواران می پردازند. این مسابقات امسال قرار است بین روزهای دوم و بیست و چهارم ژوئیه (۱۲ تیر تا سوم مرداد) برگزار شود.

23,000 police to guard riders and fans at the 2016 Tour de France |https://t.co/riLBL23mjSpic.twitter.com/kW30AqTivl

— Cycling Weekly (@cyclingweekly) May 24, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شورش‌‌های مرگبار کالدونیای نو؛ رهبر جدایی‌خواهان بازداشت و به سرزمین اصلی فرانسه منتقل شد

اتحاد احزاب غیرهمگون برای شکست راست افراطی؛ آیا ماکرونیسم نیامده محکوم به رفتن است؟

سیل در فرانسه؛ امدادگران با شنا خود را به سیل‌زدگان رساندند