استفاده از یگان ویژه ژاندارمری فرانسه برای تامین امنیت توردوفرانس

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
استفاده از یگان ویژه ژاندارمری فرانسه برای تامین امنیت توردوفرانس

برای اولین بار از یگان ویژه نیروهای ژاندارمری فرانسه برای تامین امنیت مسابقات دوچرخه سواری دور فرانسه موسوم به توردوفرانس استفاده خواهد شد.

برای اولین بار امسال از یگان ویژه و نخبه ژاندارمری درخواست کرده ام تا در طول مسابقات توردوفرانس حضور داشته و در صورت نیاز برای مداخله آماده باشند.

برنار کازنوو، وزیر کشور فرانسه با اعلام این خبر و ضمن «خاص» توصیف کردن شرایط برگزاری مسابقات توردوفرانس امسال، دلیل اتخاذ چنین تصمیمی را بالا بودن «خطر تروریسم» عنوان کرد.

وزیر کشور فرانسه همچنین بر لزوم حفظ هوشیاری کامل مقامات این کشور و پیش بینی تمام ابزار لازم برای مقابله با «خطر تروریسم» تاکید کرد.

برنار کازنوو، وزیر کشور فرانسه گفت: «اعلام می کنم که ۲۳ هزار ژاندارم و مامور پلیس در کنار مسیر حاضر خواهند بود تا از امنیت مسابقات توردوفرانس اطمینان حاصل کنند. علاوه بر این، برای اولین بار امسال از یگان ویژه و نخبه ژاندارمری درخواست کرده ام تا در طول مسابقات توردوفرانس حضور داشته و در صورت نیاز، آماده مداخله باشند.»

فرانسه از زمان حملات روز ۱۳ نوامبر سال گذشته در این کشور در شرایط اضطراری به سر می برد. هفته گذشته نیز شرایط اضطراری در این کشور تا پایان زمان برگزاری مسابقات فوتبال جام ملتهای اروپا (یورو ۲۰۱۶) و مسابقات دوچرخه سواری توردوفرانس تمدید شده بود.

تامین امنیت مسابقات سالانه توردوفرانس به دلیل تجمع تماشاچیان در کنار هزاران کیلومتر از مسیر طولانی و گاه کوهستانی آن همواره نیازمند بسیج نیروهای انتظامی فرانسه بوده است.

به طور میانگین هر سال بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون تماشاچی در طول مسیر مسابقات توردوفرانس حاضر می شوند و به تشویق دوچرخه سواران می پردازند. این مسابقات امسال قرار است بین روزهای دوم و بیست و چهارم ژوئیه (۱۲ تیر تا سوم مرداد) برگزار شود.