Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مظنون اصلی حملات پاریس کیست؟

مظنون اصلی حملات پاریس کیست؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صلاح عبدالسلام به عنوان مظنون اصلی حملات تروریستی ۱۳ نوامبر شناخته می شود.

آگهی

صلاح عبدالسلام به عنوان مظنون اصلی حملات تروریستی ۱۳ نوامبر شناخته می شود. او یک اسلامگرای افراطی است که در فرانسه به دنیا آمده اما در بلژیک بزرگ شده است. عملیات جستجوی پلیس برای دستگیری او بیش از چهار ماه زمان برد.

سرانجام پلیس او را در مخفیگاهش در منطقه مولنبک در بروکسل دستگیر کرد. دقیقا همان منطقه ای که از کودکی در آن زندگی می کرد و بزرگ شده بود. او در حال حاضر تنها مظنون حملات تروریستی است که توسط پلیس دستگیر شده است. اگر چه در اولین جلسه بازجویی اش از پاسخ دادن به سوالات قضات فرانسوی خودداری کرده است.

عبدالسلام پیش از حملات تروریستی خودرویی را اجاره می کند و ۳ بمب گذار انتحاری را به استادیوم پاریس می برد. در فرانسه و یک روز پیش از آنکه به بلژیک برود، تصویری از او توسط دوربین های مدار بسته در یک ایستگاه میان راهی در نزدیکی مرز فرانسه و بلژیک ثبت شده است.

عبدالسلام همچنین یکی از دوستان دوران کودکی، عبدالحمید اباعود، مغز متفکر حملات تروریستی پاریس است. کسی که در پی حمله پلیس در روز ۱۸ نوامبر سال گذشته در منطقه سن دنی کشته شد.
با این حال عبدالسلام به دادستان بلژیک گفته است که با اباعود تنها یک بار ملاقات داشته است.

اباعود نقش مهمی نیز در تغییر جهت زندگی برادر بزرگتر عبدالسلام یعنی ابراهیم عبدالسلام،۳۱ ساله داشته است. او یکی از مهاجمان حملات پاریس بود که در نزدیکی تالار باتاکلان کشته شده است.

محمد عبرینی یکی از دیگر از دوستان دوران کودکی عبدالسلام است. تصویری از هر دوی آنها روز ۱۱ نوامبر همراه با خودرویی که برای حملات پاریس مورد استفاده قرار گرفته توسط دوربین های مدار بسته به ثبت رسیده است.

نهم آوریل، یک روز پس از دستگیری عبدالسلام در بروکسل محمد عبرینی به عنوان فرد مظنون در حملات بروکسل که تصویرش با کلاه منتشر شده بود، شناسایی شد. او در این تصویر همراه با دو فرد مظنون دیگر دیده می شود که حملات انتحاری ۲۲ مارس در فرودگاه بروکسل را انجام داده اند.

در سمت چپ تصویر نجم العشراوی است که به گفته مقام های بلژیک آزمایش های دی ان ای نشان می دهد که او در حملات پاریس نیز نقش داشته است. نجم العشراوی ۲۴ ساله، فردی است که بمب های انفجارهای بروکسل را ساخته بوده است و هم بمب هایی که در حملات پاریس در نوامبر گذشته منفجر شدند.

عبدالسلام روز ۲۷ آوریل از بلژیک به فرانسه منتقل شد. فرانک برتون، وکیل او می گوید: « من با عبدالسلام در حالی ملاقات کردم که بسیار ناراحت و فروریخته به نظر می رسید. دفاع از او به معنای توضیح بیشتر وقایع است و در غیر اینصورت معنایی ندارد و او حتی نیازی به وکیل ندارد و به تنهایی می تواند در دادگاه حاضر شود.»

با این حال وکیل او در بلژیک پیشتر او را فردی «نادان و دنباله رو» توصیف کرده بود. توصیفی که عبدالسلام سعی دارد برای کوچک تر نشان دادن نقشش در حملات تروریستی در دادگاه فرانسه نیز جلوه دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند

زنانه‌ترین ارتش‌های جهان کدامند؟

هشدار یک پزشک فرانسوی درباره تاثیر مصرف زیاد بادام روی افزایش وزن