زنان اروپایی پنج سال بیشتر از مردان عمر می کنند

زنان اروپایی پنج سال بیشتر از مردان عمر می کنند
نگارش از Euronews

اروپایی ها بالاترین آمار مربوط به امید به زندگی را در جهان دارند و نام سوئیس، ایسلند، سوئد، ایتالیا و اسپانیا در فهرست ۱۰ کشور اول جهان در این زمینه دیده می…

اروپایی ها بالاترین آمار مربوط به امید به زندگی را در جهان دارند و نام سوئیس، ایسلند، سوئد، ایتالیا و اسپانیا در فهرست ۱۰ کشور اول جهان در این زمینه دیده می شود.

با این وجود، بنا به گزارش سازمان جهانی بهداشت امید به زندگی در میان مردان و زنان این قاره به یک میزان نیست و تفاوت قابل توجهی وجود دارد.

به گفته این سازمان، زنان در اروپا می توانند انتظار یک زندگی سالمتری پنج سال بیشتر از مردان را داشته باشند. زنان در این قاره می توانند انتظار داشته باشند که برای ۷۰.۵ سال از سلامت در زندگی لذت ببرند در حالی که مردان تا سال ۶۵.۵ زندگیشان از این فرصت برخوردارند.

این بزرگترین شکافی محسوب می شود که در زمینه میزان امید به زندگی میان زنان و مردان در سطح جهان وجود دارد که حتی بیشتر از قاره آمریکاست. در ایالات متحده آمریکا، جزایر کارائیب و آمریکای جنوبی این شکاف ۳.۸ سال، در قاره آفریقا ۲.۴ سال و در آسیای جنوب شرقی ۲.۱ سال است.

بنا بر این گزارش که در مجله بین المللی بهداشت عمومی منتشر شده، مردان در اروپای مرکزی و شرقی و در کشورهای منطقه بالتیک در سنین جوانی در معرض مشکلات متعددی هستند که منجر به مرگ زودتر آنها می شود.

مطالب مرتبط