Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

زنان اروپایی پنج سال بیشتر از مردان عمر می کنند

زنان اروپایی پنج سال بیشتر از مردان عمر می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اروپایی ها بالاترین آمار مربوط به امید به زندگی را در جهان دارند و نام سوئیس، ایسلند، سوئد، ایتالیا و اسپانیا در فهرست ۱۰ کشور اول جهان در این زمینه دیده می…

آگهی

اروپایی ها بالاترین آمار مربوط به امید به زندگی را در جهان دارند و نام سوئیس، ایسلند، سوئد، ایتالیا و اسپانیا در فهرست ۱۰ کشور اول جهان در این زمینه دیده می شود.

با این وجود، بنا به گزارش سازمان جهانی بهداشت امید به زندگی در میان مردان و زنان این قاره به یک میزان نیست و تفاوت قابل توجهی وجود دارد.

به گفته این سازمان، زنان در اروپا می توانند انتظار یک زندگی سالمتری پنج سال بیشتر از مردان را داشته باشند. زنان در این قاره می توانند انتظار داشته باشند که برای ۷۰.۵ سال از سلامت در زندگی لذت ببرند در حالی که مردان تا سال ۶۵.۵ زندگیشان از این فرصت برخوردارند.

این بزرگترین شکافی محسوب می شود که در زمینه میزان امید به زندگی میان زنان و مردان در سطح جهان وجود دارد که حتی بیشتر از قاره آمریکاست. در ایالات متحده آمریکا، جزایر کارائیب و آمریکای جنوبی این شکاف ۳.۸ سال، در قاره آفریقا ۲.۴ سال و در آسیای جنوب شرقی ۲.۱ سال است.

بنا بر این گزارش که در مجله بین المللی بهداشت عمومی منتشر شده، مردان در اروپای مرکزی و شرقی و در کشورهای منطقه بالتیک در سنین جوانی در معرض مشکلات متعددی هستند که منجر به مرگ زودتر آنها می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج یک تحقیق؛ مردان متاهل و تحصیلکرده بیشتر از زنان عمر می‌کنند

آیا جدا خوابیدن زوج‌ها فوایدی هم دارد؟

هشدار یک پزشک فرانسوی درباره تاثیر مصرف زیاد بادام روی افزایش وزن