دیدار رئیس کنگره خلق چین از هنگ کنگ در سایه اعتراضات دموکراسی خواهان

دیدار رئیس کنگره خلق چین از هنگ کنگ در سایه اعتراضات دموکراسی خواهان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با دیدار سه روزه ژانگ دجیانگ، رئیس کنگره خلق چین از هنگ کنگ، استقرار بیش از شش هزار نیروی امنیتی در سراسر هنگ کنگ از نگرانی مقام های این منطقه نیمه خودگردان نسبت به بروز ناآرامی ها از سوی مخالف

آگهی

دیدار سه روزه ژانگ دجیانگ، رئیس کنگره خلق چین از هنگ کنگ تحت تدابیر امنیتی شدیدی صورت می گیرد. استقرار بیش از شش هزار نیروی امنیتی در سراسر هنگ کنگ از نگرانی مقام های این منطقه نیمه خودگردان نسبت به بروز ناآرامی ها از سوی مخالفان حکایت دارد.

ژانگ دجیانگ که برای شرکت در یک اجلاس اقتصادی روز سه شنبه وارد هنگ کنگ شد نگرانی خود را نسبت به اوضاع داخلی این منطقه اعلام کرد و وعده داد که به حرف تمامی اقشار مردم گوش دهد. او گفت: «دولت مرکزی چین به رفاه و ثبات هنگ کنگ و نقش آن در راهبرد ملی اهمیت زیادی می دهد.»

دیدار مرد شماره سه چین از هنگ کنگ در گرماگرم افزایش مطالبات شهروندان هنگ کنگ در زمینه اعطای خودمختاری بیشتر به این منطقه روی می دهد. برغم تدابیر امنیتی شدید، دهها تن با تجمع در برابر ساختمان محل سخنرانی ژانگ دجیانگ، اعترض خود را نسبت به سیاست های پکن در قبال هنگ کنگ ابراز داشتند. یکی از این معترضان گفت: «ما واقعا می خواهیم امکانی برای حرف زدن با آقای ژانگ داشته باشیم. برای اینکه او بلندپایه ترین مقام چینی است که از اینجا دیدن می کند. ما می خواهیم دیدگاه ها و نگرانی های خود را نسبت به دولتمان و دخالت های حکومت چین در امور داخلی خود به او بیان کنیم.»

هنگ کنگ از اواخر سال ۲۰۱۴ تاکنون بارها شاهد تظاهرات اعتراضی دموکراسی خواهان بوده است. آنها با انتقاد از حکومت مرکزی چین به دلیل نقض تعهدات خود در قبال خودگردانی سیاسی و اقتصادی این سرزمین خواستار دموکراسی بیشتر هستند.

به باور تحلیلگران ادامه دخالت های چین در امور داخلی این منطقه موجب افزایش ناامیدی نسبت به روند اصلاحات دموکراتیک در هنگ کنگ شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنش‌های چین و ایالات متحده چه تاثیری بر بازارهای جهانی گذاشته است؟

تنش با همسایه‌ها؛ چین در بروزرسانی نقشه‌اش بخش‌هایی از روسیه، هند، مالزی و فیلیپین را از آن خود کرد

ورود معاون رئیس جمهوری تایوان به آمریکا؛ چین وعده «اقدامات قاطعانه» داد