زمین لرزه شدیدی بار دیگر اکوادور را لرزاند

زمین لرزه شدیدی بار دیگر اکوادور را لرزاند
نگارش از Euronews

زمین لرزه ای شدیدی به قدرت ۷/۶ ریشتر سحرگاه چهارشنبه مناطق ساحلی اکوادور را لرزاند و به ساختمان های زیادی خسارت وارد آورد.

زمین لرزه ای شدیدی به قدرت ۷/۶ ریشتر سحرگاه چهارشنبه مناطق ساحلی اکوادور را لرزاند و به ساختمان های زیادی خسارت وارد آورد. این حادثه به قطع برق در بعضی از مناطق منجر شد، و بسیاری از شهروندان وحشت زده به خیابانها ریختند.

این زمین لرزه به دنبال زمین لرزه شدیدتری اتفاق می افتد که یک ماه قبل در همین مناطق رخ داد و بیش از ۶۵۰ را به کام مرگ فرستاد. بر اثر آن زمین لرزه، بیش از ۶۰۰۰ نفر زخمی شده و نزدیک به ۲۹۰۰۰ هزار نفر بی خانمان شدند. بنا به برآورد دولت اکوادور، این حادثه دو میلیارد دلار خسارت به بار آورد.

در همین حال، رافائل کورئا، رئیس جمهوری اکوادور مردم را به آرامش دعوت کرده و می گوید: «مردمی که گرفتار زمین لرزه ۸/۷ ریشتری شده بودند، حالا گرفتار پس لرزه ۷/۶ ریشتری شده اند. معلوم است که مردم در پناهگاه ها وحشت زده اند، ولی ما آنها را به آرامش دعوت می کنیم. در مناطقی که بیشترین خطر متوجه آنها است، مردمی که به پناهگاهها رفته اند احتمالاً جایشان از همه امن تر است.»

این در حالی است که، تازه ترین گزارشها از وقوع پس لرزه شدید دیگری در شامگاه چهارشنبه در مناطق زلزله زده اکوادور حکایت دارند.

مطالب مرتبط