نشست وین بدون پیشرفت در زمینه گفت و گوی های صلح در سوریه

نشست وین بدون پیشرفت در زمینه گفت و گوی های صلح در سوریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بحران سوریه در کانون دیدار روز سه شنبه رهبران قدرت های جهانی در وین بود. در این نشست که با حضور وزیران خارجه ایالات متحده آمریکا و روسیه انجام شد

آگهی

بحران سوریه در کانون دیدار روز سه شنبه رهبران قدرت های جهانی در وین بود. در این نشست که با حضور وزیران خارجه ایالات متحده آمریکا و روسیه انجام شد پیشرفت چندانی در زمینه گفت و گوهای صلح در سوریه و نیز روند انتقال قدرت در این کشور به دست نیامد.

جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در ارتباط با اوضاع سوریه گفت: «هیچ یک از ما از وضعیت موجود در سوریه راضی نیستیم. اوضاع در سوریه و میزان خشونتی که طی روزهای اخیر رخ داده واقعا نگران کننده است و موضوع آتش بس را به چالش گرفته است. روسیه در همکاری نزدیک با ایالات متحده آمریکا و مقام های عالی رتبه تلاش زیادی در این زمینه کردند.»

لاورف، وزیر خارجه روسیه هم ضمن تاکید بر عدم حمایت از بشار اسد گفت: «خشونت ها در سوریه از ماه فوریه و زمان اعلام آتش بس کاهش یافته است. دسترسی به کمک های بشردوستانه بهبود یافته. با این حال باید تلاش بیشتری در این زمینه صورت گیرد. در چارچوب روند انتقال قدرت دور دیگری از گفت و گوها را با حضور استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه داشتیم.»

رهبران قدرت های جهانی در وین در زمینه ارسال کمک های بشر دوستانه به مناطق تحت محاصره در سوریه گفت و گو کردند. نتیجه اینکه از اول ژوئن این مناطق کمک هایی چون دارو و مواد غذایی را از طریق هوا دریافت خواهند کرد. هدف، تشویق گروه های مخالف به بازگشتن به میز مذاکره است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز نشست وین با هدف از سرگیری گفتگوهای صلح سوریه

تشدید درگیری ها در سوریه ارسال کمک های انساندوستانه را مشکل کرده است

نشست در پاریس، تمدید آتش بس در حلب