فینال لیگ اروپا: سویا در رویای سومین قهرمانی، لیورپول به دنبال جواز چمپیونز لیگ

فینال لیگ اروپا: سویا در رویای سومین قهرمانی، لیورپول به دنبال جواز چمپیونز لیگ
نگارش از Euronews

سویای اسپانیا، مدافع عنوان قهرمانی لیگ اروپا چهارشنبه شب دراستادیوم سن ژاگ شهر بازل سوئیس مقابل لیورپول انگلیس قرار می گیرد تا در یک فینال دیگر بخت

سویای اسپانیا، مدافع عنوان قهرمانی لیگ اروپا چهارشنبه شب دراستادیوم سن ژاگ شهر بازل سوئیس مقابل لیورپول انگلیس قرار می گیرد تا در یک فینال دیگر بخت خود را برای قهرمانی مجدد بیازماید.

تیم اسپانیایی که هدایت آنرا اونای امری برعهده دارد در صورت پیروزی در این میدان نخستین تیمی خواهد بود برای سه سال متوالی قهرمان این رقابت ها می شود.

سرمربی سویل در کنفرانس خبری پیش از مسابقه گفت: «لیورپول کنونی شباهت زیادی به کلوپ مربی اش پیدا کرده است. تیمی پر قدرت با توانایی پرس بالا که از بازیکنان بزرگی برخوردار است و هر حریفی را تحت فشار قرار می دهد. آنها از نظر مالی قوی هستند و می توانند بهترین بازیکنان را خریداری کنند.»

اما لیورپول که با هدایت یورگن کلوپ کاملا متحول شده قصد دارد با پیروزی در دیدار فینال، جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را دریافت کند. با این حال مسئله نگران کننده برای لیورپول این است که کلوپ در هر سه فینال اخیر خود به عنوان سرمربی نتیجه را واگذار کرده است.

سرمربی لیورپول قبل از دیدار پایانی گفت: «دیدن تلاش دو تیمی که تمام توان خود را برای جنگی تمام عیار به خرج می دهند، لذتبخش است. چالشی بزرگ برای استفاده از کوچکترین فرصت ها و بهره بردن از کمترین برتری ها. در فینال باید خود را برای اشتباهات آماده کرد حتی در زیر نگاه افرادی که شما را تماشا می کنند. زیرا فوتبال بازی اشتباه هاست.»

لیورپول از نه سال پیش تاکنون نتوانسته به فینال رقابتهای لیگ اروپا راه یابد و از این جهت سویا از تجربه بیشتری برخوردار است. قرمز پوشان لیورپول همچنین به دلیل محرومیت موقت ممدو ساخو، مدافع فرانسوی خود که نتیجه آزمایش دوپینگ اش مثبت اعلام شده، نمی توانند در این دیدار از او استفاده کنند.

مطالب مرتبط