روس ها می گویند جایزۀ اول یوروویژن حق آنها بود نه اوکراینی ها

روس ها می گویند جایزۀ اول یوروویژن حق آنها بود نه اوکراینی ها
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخاب ترانۀ ای از اوکراین که به کوچ اجباری تاتارها از کریمه به دستور استالین در سال ۱۹۴۴ اشاره دارد، واکنش سیاستمداران و شهروندان روس را برانگیخته

آگهی

انتخاب ترانۀ ای از اوکراین که به کوچ اجباری تاتارها از کریمه به دستور استالین در سال ۱۹۴۴ اشاره دارد، واکنش سیاستمداران و شهروندان روس را برانگیخته است. سرگئی لازاروف، خوانندۀ روسی در این مسابقات به مقام سوم رسید.

یکی از شهروندان روس می گوید: «من از خوانندۀ خودمان سرگئی لازاروف حمایت می کنم، می دانید الان سیاست وارد موسیقی شده و موسیقی را بازیچه کرده است و این خیلی غم انگیز است.»

شهروند دیگری نیز حمایت همه جانبۀ اروپا از اوکراین را کاملا مشهود می داند و می گوید: «آنها کاملا آشکارا از اوکراین حمایت کردند والا هر کسی می داند که برندۀ واقعی سرگئی لازاروف ما بود.»

دومای روسیه خواهان عدم شرکت روسیه در مسابقات ۲۰۱۷ شده است. طبق رسم یوروویژن مسابقات سال بعد در کشور برندۀ سال قبل برگزار می شود و بر همین منوال، سال آینده یورووِیژن در اوکراین برگزار خواهد شد. روابط کی یف و مسکو در پی تنش در شرق اوکراین و الحاق شبه جزیرۀ کریمه به مسکو از دو سال پیش به اینسو به تیرگی گراییده است.

اوکراین و غرب روسیه را متهم می کنند که از جدایی طلبان شرق اوکراین حمایت می کند و در پاسخ به این سیاست مسکو، تحریم های اقتصادی را علیه این کشور اعمال کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جمالا، پیروز شصت و یکمین دوره یوروویژن

پوتین از سفر به عربستان و امارات به دنبال چیست؟

رویای شکستن رکورد استالین؛ پوتین در بازدید از اتاق بازسازی‌شده «دکمه بمب هسته‌ای» را نفشرد