Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تصادف همیلتون و رُزبرگ قهرمانی را نصیب ورستاپن جوان کرد

تصادف همیلتون و رُزبرگ قهرمانی را نصیب ورستاپن جوان کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسابقات فرمول بالاخره شاهد یک اتفاق خاص بود. عاملان این حادثه دو راننده ای بودند که برتری چشمگیر آنها در فصل های گذشته، هیجان مسابقات را به نوعی کاهش

آگهی

مسابقات فرمول بالاخره شاهد یک اتفاق خاص بود. عاملان این حادثه دو راننده ای بودند که برتری چشمگیر آنها در فصل های گذشته، هیجان مسابقات را به نوعی کاهش داده بود. خودروی لوئیس همیلتون و خودروی نیکو رُزبرگ در جریان دور اول مسابقه به شدت با یکدیگر برخورد کردند. این اتفاق شانس دیگر رانندگان را برای کسب مقام نخست در یک مسابقه جایزه بزرگ فرمول یک بیشتر کرد.

ورستاپن جوانترین قهرمان مسابقات فرمول یک

مکس ورستاپن، راننده هلندی تیم ردبول فاتح مسابقه فرمول یک جایزه بزرگ بارسلون شد. مکس ۱۸ ساله و آینده دار، مسیر مسابقه را در ۱ ساعت و ۴۱ دقیقه و ۴۰ ثانیه پیمود تا ضمن کسب نخستین پیروزی اش، نام خود را به عنوان جوانترین برنده یکی از رقابتهای فرمول یک در تاریخ ثبت کند.

البته بخت با مکس همراه بود. لوئیز همیلتون و نیکو رُزبرگ، رانندگان تیم مرسدس و مدعیان اصلی قهرمانی در همان نخستین دور با هم برخورد کردند و از گردونه رقابت خارج شدند.

نگاهی به گذشته؛ استوارت شکارچی بزرگ جایزه بزرگ اسپانیا

فرمول یک چهل و پنج سال پیش کاملا با شکل امروزی اش تفاوت داشت. در اسپانیا هنوز مکان ثابتی برای مسابقه وجود نداشت و رانندگان به صورت گردشی بر روی پیست خاراما در مادرید و یا مونجوئیک در بارسلون مسابقه می دادند. با اینحال این مسئله برای جکی استوارت اهمیت زیادی نداشت.

این راننده اسکاتلندی طی سالهای ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۱ هرگاه بر روی پیست اسپانیا حاضر می شد، پیروز میدان بود. او نخستین ورزشکاری بود که سه سال پیاپی جایزه بزرگ اسپانیا را فتح کرد؛ رکوردی که تا به امروز تنها میکا هاکینن و مایکل شوماخر توانسته اند به آن دست یابند.

استوارت در سال ۱۹۷۱ برای نخستین بار با اتوموبیل تیرل ۳ در بارسلون مسابقه داد و از این انتخاب پشیمان نشد. راننده بریتانیایی با موتور فورد اتوموبیل جدیدش پس از فتح پیست بارسلون، در پنج مسابقه دیگر فصل نیز به مقام نخست رسید و بدین ترتیب برای نخستین بار قهرمان فصل مسابقات فرمول یک شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمول یک؛ همیلتون روند پیروز‌ی‌ در مسابقات فصل را از دومین گرند پری اتریش آغاز کرد

فرمول یک؛ همیلتون با فتح جایزه بزرگ بریتانیا رکوردی جدید برجای گذاشت

فرمول یک؛ گرند پری موناکو از نگاه قهرمان سابق جهان