کاخ ویندسور میزبان جشن نود سالگی ملکه بریتانیا

کاخ ویندسور میزبان جشن نود سالگی ملکه بریتانیا
نگارش از Euronews

چهره های بین المللی در منطقه ویندسور در نزدیکی لندن جمع شده اند تا یکشنبه شب در جشن باشکوهی که به افتخار ۹۰ سالگی الیزابت دوم ملکه بریتانیا برگزار می

چهره های بین المللی در منطقه ویندسور در نزدیکی لندن جمع شده اند تا یکشنبه شب در جشن باشکوهی که به افتخار ۹۰ سالگی الیزابت دوم ملکه بریتانیا برگزار می شود، شرکت کنند.

جشن نود سالگی ملکه الیزابت یک بار دیگر نیز ماه گذشته ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت) مصادف با تاریخ تولدش برگزار شده است.

فروش بلیط این مراسم در ۲۴ نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی آغاز شد.

آندره آ بولیتو، خبرنگار یورونیوز می گوید: «بلیط ها سال گذشته فروخته شدند و تمام ۲۵ هزار بلیط طی ساعات اولیه به فروش رفته اند. در فهرست شرکت کنندگان جشن امشب نام برندگان اسکار و ستاره های اپرا نیز دیده می شود. مردمی که امروز در اینجا جمع شده اند افراد خوش شانسی بوده اند.»

یکی از شرکت کنندگان می گوید: «ما قبل از این نیز این شانس را داشتیم که حدود دو سال پیش برای جشن ملکه به کاخ باکینگهام برویم و اکنون هم بسیار خوشحالیم که بلیط مراسم امشب را داریم.»

میهمان دیگری می گوید: «ما بلیط جشن را در ماه نوامبر خریدیم، حدودا ۵ دقیقه پس از اینکه فروش آنها شروع شد. بله برای من بسیار هیجان انگیز است.»

زن دیگری نیز می گوید: «هر کسی تلاش می کند که کار بزرگی انجام دهد. این واقعیت که ملکه ۹۰ سالش است فرصت ویژه ای است.»

در این جشن که حدود دو ساعت طول خواهد کشید ۱۵۰۰ هنرمند به اجرای برنامه خواهند پرداخت و برای اجرای نمایشها، نهصد اسب آماده شده اند.

این برنامه به طور مستقیم از شبکه های تلویزیونی بریتانیا پخش خواهد شد.

مطالب مرتبط