Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سندرز می گوید باید همه برای شکست دادن دونالد ترامپ متحد شوند

سندرز می گوید باید همه برای شکست دادن دونالد ترامپ متحد شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ و برنی سندرز روز سه شنبه در انتخابات مقدماتی ایالت های ویرجینیای غربی و نبراسکا پیروز شدند. برنی ساندرز که نتیجۀ انتخابات ویرجینیای غربی

آگهی

دونالد ترامپ و برنی سندرز روز سه شنبه در انتخابات مقدماتی ایالت های ویرجینیای غربی و نبراسکا پیروز شدند.

برنی ساندرز که نتیجۀ انتخابات ویرجینیای غربی را از آن خود کرده با تاکید خطاب به رای دهندگان ایالت بعدی یعنی پنسیلوانیا گفت: «به انجمن های رای دهندۀ دموکرات که قرار است [هفتۀ آینده] رای بدهند می گویم علیرغم اختلاف نظر با وزیر امور خارجه سابق یعنی هیلاری کلینتون، اکنون به روی یک چیز موافق و متمرکز هستیم و آن هم شکست دادن دونالد ترامپ است.»

پیروزی دونالد ترامپ در ویرجینیا و نبراسکا موقعیت این نامزد جمهوریخواه را بیش از پیش به عنوان نامزد احتمالی این حزب برای ریاست جمهوری محکم کرده است. با اینحال در میان رهبران این حزب برای انتخاب وی به عنوان نامزد جمهوریخواهان هنوز توافق کلی صورت نگرفته و برخی از سناتورها نظیر میت رامنی مخالفت خود را با انتخاب وی آشکارا اعلام کرده اند.

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز تاکنون حاضر نشده از دونالد ترامپ حمایت کند. این دو قرار است به زودی با یکدیگر دیدار و گفت و گو کنند. در همین رابطه، رئیس کنوانسیون ملی جمهوریخواهان در مصاحبه ای با فاکس نیوز گفت:«برای بازسازی وحدت در این حزب به بیش از یکهفته وقت نیاز داریم و فکر می کنم که ما باید با یکدیگر بنشینیم و دربارۀ اینکه چطور می توانیم به یکپارچگی در این حزب برسیم، صحبت کنیم.»

کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه قرار است برای معرفی نامزد رسمی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۱۶ در ماه ژوئیه برگزار شود.

دونالد ترامپ برای انتخاب به عنوان نامزد نهایی این حزب به حمایت ۱۲۳۷ انجمن درون حزبی نیاز دارد و تاکنون توانسته ۱۰۶۸ انجمن را با خود همراه کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امیدواری برنی سندرز برای جمع‌آوری میلیون‌ها دلار برای خیریه‌ به‌ واسطه عکس معروف

راه ناهموار هیلاری کلینتون در رقابت درون حزبی

برنی سندرز؛ چهره ای گمنام که محبوب جوانان شد