Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گزارش اختصاصی یورونیوز از شرایط بحرانی ساکنان اردوگاهی در یمن

گزارش اختصاصی یورونیوز از شرایط بحرانی ساکنان اردوگاهی در یمن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یمن از ماه مارس سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون صحنه درگیری میان حوثی ها و نیروهای ارتش وفادار به منصور عبد ربه هادی، رئیس جمهوری یمن است. با ادامه درگیری ها

آگهی

یمن از ماه مارس سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون صحنه درگیری میان حوثی ها و نیروهای ارتش وفادار به منصور عبد ربه هادی، رئیس جمهوری یمن است. با ادامه درگیری ها در این کشور، شرایط انسانی به یک بحران تبدیل شده است و ساکنان بخش های درگیر در شرایطی بسیار سخت به سر می برند.

اردوگاه «داوان» در۴۰ کیلومتری شهر صنعا، پایتخت یمن قرار دارد. اکثر افرادی که در اینجا بسر می برند به دلیل بمباران هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی از یک سو و حملات زمینی حوثی ها که از حمایت ایران برخوردارند از سوی دیگر، ناچار شده اند شهر صعده و محل زندگی خود را ترک کنند.

یکی از آنها می گوید: «منطقه ای که من زندگی می کردم، بمباران شد و تمامی مناطق اطراف نیز تحت تاثیر قرار گرفت. برخی کشته شدند و گروهی نیز خوش شانس بودند و توانستند بگریزند و در نهایت موفق شدیم از شهر بیرون بیاییم اگر چه اصلا کار آسانی نبود.»

آنها با سنگ و چوب و حداقل امکاناتی که در اختیار داشته اند، اتاقک هایی بدون سقف ساخته اند و در آن زندگی می کنند.
یکی از زنانی که در این اردوگاه است می گوید: « تحمل سرمای طاقت فرسای شب و گرمای سوزان روز غیرممکن است. گاهی کودکانمان حتی ۳ یا ۴ روز غذایی برای خوردن ندارند، آب کافی برای آشامیدن نداریم، در واقع هیچ چیز نداریم.»

بسیاری از کودکان در این اردوگاه بیمار هستند اما امکان مداوای آنها به دلیل نبود تجهیزات دارویی و پزشکی ممکن نیست.

جیمی مک گلودریک، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن به یورونیوز می گوید، شرایط انسانی در این کشور در مرز هشدار است.
او می گوید: «۱۴ میلیون نفر نیازمند کمک های انسانی هستند. ۷ میلیون نفر از آنها در شرایط بسیار سختی قرار دارند. اگر نگاهی به بچه ها در مدارس بیاندازید می بینید که حدود ۳ میلیون کودک در این کشور نمی توانند به مدرسه بروند. از نظر ساختارهای بهداشت و درمان و نیز ارسال مواد غذایی و یا تجهیزات پزشکی و دارویی به داخل یمن ممکن نیست.»

بر اساس آخرین آمار کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان، تعداد آوارگان ناشی از جنگ در یمن به بیش از ۲ و نیم میلیون نفر رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یمن صحنه زورآزمایی دو قدرت بزرگ منطقه ای

حوثی‌های یمن از توانایی خود در حمله به اهدافی در دریای مدیترانه خبر دادند

شرکت امنیتی آمبری: موشک حوثی‌ها به یک نفتکش با پرچم پاناما اصابت کرد