Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

قانونی شدن زندگی مشترک همجنسگرایان، گامی بزرگ برای فعالان برابری در ایتالیا

قانونی شدن زندگی مشترک همجنسگرایان، گامی بزرگ برای فعالان برابری در ایتالیا
Copyright 
نگارش از Pooneh Irani
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا روز چهارشنبه موفق به کسب رای اعتماد پارلمان در ارتباط با لایحه ثبت قانونی زندگی مشترک زوج های همجنسگرا شد. آقای رنتزی

آگهی

ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا روز چهارشنبه موفق به کسب رای اعتماد پارلمان در ارتباط با لایحه ثبت قانونی زندگی مشترک زوج های همجنسگرا شد.

آقای رنتزی در فیس بوک خود ضمن ابراز خوشحالی از گرفتن رای اعتماد نوشته است که امروز روز شادی برای همه کسانی است که بالاخره به رسمیت شناخته شدند و پس از سالها حقوق مدنی خود را بازپس گرفتند.

در واکنش به تصویب این قانون، اورلیو مانکوسو، رئیس سازمان برابری می گوید: «امروز یک روز تاریخی است، تاریخی مانند روزهای تاریخی که ما درباره قانون طلاق، درباره سقط جنین و درباره حقوق خانواده داشتیم. امروز ایتالیا شاهد یک تغییر واقعی است. حقوق مدنی یک گام بزرگ رو به جلو است.»

رئیس سازمان آرچیگی (ARCIGAY)، که اولین و بزرگ ترین سازمان ملی همجنسگرایان در ایتالیا به شمار می رود، معتقد است: «قطعا امروز یک قدم مهم رو به جلو است، یک قدم تاریخی، ولی می دانیم که همچنان راه درازی برای رسیدن به برابری کامل داریم. هرچند این یک شروع عالی است.»

ماریا لورا انیبالی، رئیس پروژه همجنسگرایان «دی» نیز می گوید: «برای من این شادی بزرگی است، این شادی می توانست حتی بیشتر باشد اگر آنها گزینه امکان پذیرش فرزندخوانده را نیز برای دوستان همجسنگرایمان در نظر می گرفتند.»

این لایحه به زوج های همجنسگرا امکان می دهد بدون ازدواج سنتی از بسیاری از حقوق آن بهره مند شوند.

اولین بار در سال ۲۰۰۷ دولت رومانو پرودی، نخست وزیر پیشین ایتالیا این طرح را مطرح کرد، اما اعتراض های اجتماعی و فشار سیاسی مخالفان آنچنان زیاد بود که دولت را به عقب نشینی واداشت.

شدت اختلافات در ایتالیا درباره اعطای حقوق به همجنسگرایان و مقاومت کلیسای کاتولیک با این موضوع، باعث شد حتی در دولت ماتئو رنتزی، نخست وزیر این کشور نیز دسته بندی های عمیقی بوجود آید.

همزمان شماری از همجنسگرایان نیز از این لایحه چندان راضی نیستند، زیرا بخشهایی از آن که به همجنسگرایان اجازه می داد کودکی را به فرزندخواندگی بپذیرند از طرح کنار گذاشته شده است.

در این لایحه همچنین خبری از ازدواج همجنسگرایان نیست. ایتالیا یکی از معدود کشورهای اروپای غربی است که در آن ازدواج همجنسگرایان قانونی نیست.

Renzi defends civil-unions confidence (2) – Premier hails day of celebration for many https://t.co/kDYGbO30TQ

— Ansa English News (@ansa_english) May 11, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کدام کشورها با پذیرش حق ازدواج همجنسگرایان فاصله دارند؟

پاپ فرانسیس از دگرباشان جنسی عذرخواهی کرد

پاپ راه را برای قدیس شدن یک اینفلوئنسر نوجوان باز کرد