Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کدام کشورها با پذیرش حق ازدواج همجنسگرایان فاصله دارند؟

کدام کشورها با پذیرش حق ازدواج همجنسگرایان فاصله دارند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایتالیا یکی از کشورهای اتحادیه اروپااست که با سمت گیری افکار عمومی در مورد حقوق همجنسگرایان فاصله دارد. تحلیل یورونیوز از داده های جدید نشان می دهد

آگهی

ایتالیا یکی از کشورهای اتحادیه اروپااست که با سمت گیری افکار عمومی در مورد حقوق همجنسگرایان فاصله دارد. تحلیل یورونیوز از داده های جدید نشان می دهد ایتالیا یکی از سه کشوری است که اکثر شهروندان آن از حق ازدواج افراد همجنسگرا حمایت می کند، ولی قانونگذاری و قوانین کشوری در این زمینه با این گرایش عمومی همخوانی ندارد.

جمهوری چک و اسلونی دو کشور دیگر اتحادیه هستند که در آنها اقدامات دولت از تمایلات شهروندان عقب مانده است. سازمان اروپایی «انجمن بین الللی همجنسگرایان، دوجنسگرایان، تراجنس ها» (ILGA-Europe) برای حقوق همجنسگرایان مبارزه می کند. این سازمان در جدیدترین آمار خود رفتار دولت های اروپایی در زمینه احترم به تساوی افراد را نشان داده است. این دو کشور و ایتالیا در زمینه حق داشتن خانواده، که در برگیرنده حق ازدواج بین افراد هم جنس است در ردیف کشورهای پایین فهرست قرار گرفته اند.

در این فهرست که روز سه شنبه دهم ماه مه منتشر شد از ۱۰۰ امتیاز در نظر گرفته شده، ایتالیا تنها سه امتیاز کسب کرد اما بدنبال تصویب قانون پیوند مدنی بین دو فرد یک جنس در ۱۱ ماه مه در پارلمان ایتالیا، این سازمان می گوید پس از اجرایی شدن این قانون، امتیاز ایتالیا را به۳۷.۷ در صد افزایش خواهد داد.

اکثریت مردم ایتالیا (۵۵ در صد)، جمهوری چک (۵۷ درصد) و اسلوانی (۵۴ درصد) سال ۲۰۱۵ در نظرخواهی عمومی کمیسیون اروپا موسوم به یورو بارومتر شرکت کردند. نتیجه این نظرخواهی از ازدواج افراد هم جنس پشتیبانی می کند.

اکثریت شهروندان کشورهای آلمان، فنلاند، اتریش و مالت که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند، موافق تصویب کامل حق ازدواج برای زوج های هم جنس بودند. در حالیکه دولت ها چنین حقی را در قوانین تصویب نکرده اند.

سخنگوی سازمان (ILGA-Europe) به یورونیوز گفت: «در کشورهایی که قوانین کامل هنوز به تصویب نرسیده است از دولت ها درخواست می کنیم با تقویت حقوق افراد، خانواده ها را مورد حمایت و پشتیبانی قانونی شایسته قرار دهند.» او افزود: «رهبران سیاسی باید به افزایش برابری و عدالت در سراسر اروپا پایبند باشند. این گامی اصولی در جهت برقراری عدالت است و لزوما به دلیل محبوبیت آن در افکار عمومی نیست.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان بیست ساله شد؛ چه کشورهایی این حق را به رسمیت شناخته‌اند؟

پاپ برای نخستین بار شراکت زندگی قانونی همجنسگرایان را تأیید کرد

طرح ازدواج همجنسگرایان در پارلمان آلمان تصویب شد