محمد سرافراز استعفا کرد، عبدالعلی علی‌عسگری به ریاست صدا و سیما منصوب شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
محمد سرافراز استعفا کرد، عبدالعلی علی‌عسگری به ریاست صدا و سیما منصوب شد

رهبر جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت با پذیرش درخواست استعفای محمد سرافراز، عبدالعلی علی‌عسگری را به سمت ریاست سازمان صدا و سیما منصوب کرد.

در روزهای گذشته اخبار متعددی درباره «خداحافظی» محمد سرافراز با کارکنان صدا و سیما در رسانه‌های ایران منتشر شده بود، با این حال درخواست استعفای رئیس صدا و سیما از رهبر جمهوری اسلامی ایران رسما اعلام نشده بود.

محمد سرافراز در ابتدای ریاست بر جام جم، عبدالعلی علی‌عسگری را از مقام معاونت فنی سازمان برکنار کرده بود.

به گزارش تسنیم آقای خامنه‌ای در حکم انتصاب عبدالعلی علی‌عسگری به ریاست «رسانه ملی» با تشکر از تلاش‌های محمد سرافراز، از رئیس جدید صدا و سیما خواسته است تا «راهبردهای کلان» را رعایت کرده، نیروهای انقلابی و کارآمد را جذب، حفظ و تربیت و حضور در فضای مجازی را تقویت کند.


رهبر جمهوری اسلامی همزمان آقای سرافراز را به‌ عضویت در شورای‌عالی فضای مجازی منصوب کرد.

انتخاب، عزل و پذیرش استعفای رئیس سازمان صدا و سیما، طبق اصل ۱۱۰ قانون اساسی از جمله اختیارات و تکالیف رهبر جمهوری اسلامی ایران است.

محمد هاشمی، علی لاریجانی و محمد ضرغامی هرکدام به مدت ده سال (دو دوره پنج ساله) ریاست صدا و سیما را برعهده داشتند. به این ترتیب استعفای آقای سرافراز یک استثنا در سه دهه گذشته به شمار می‌رود. عملکرد وی در هجده ماه گذشته در مناسبات درون‌سازمانی، بودجه و تولیدات کمی و کیفی با انتقادهای گسترده ای مواجه شده بود.