برگزاری نخستین جلسه هیات داوران جشنواره کن

برگزاری نخستین جلسه هیات داوران جشنواره کن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شصت و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کن روز چهارشنبه افتتاح می شود. به همین مناسبت اعضای هیات داوران نخستین جلسه خود را یک روز پیش از آغاز

شصت و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کن روز چهارشنبه افتتاح می شود. به همین مناسبت اعضای هیات داوران نخستین جلسه خود را یک روز پیش از آغاز جشنواره و حضور بر فرش قرمز برگزار کردند.

آگهی

جورج میلر، فیلمساز استرالیایی و کارگردان «مکس دیوانه: جاده خشم» ریاست هیات داوران جشنواره کن امسال را برعهده دارد. کتایون شهابی، تهیه کننده ایرانی نیز عضو این هیات است.

در این جشنواره ۲۱ اثر سینمایی برای کسب نخل طلا طی ۱۰ روز رقابت می کنند و وضعیت اضطراری فرانسه و تشدید تدابیر امنیتی سبب نشده تا از گرمای هرساله این رویداد فرهنگی کاسته شود.

جی ویسبرگ، منتقد فیلم نشریه ورایتی می گوید: «هرچه تعداد ستاره ها بیشتر باشد برای جشنواره بهتر است. نمی گویم که برای خبرنگاران بهتر است. برای منتقدان خوب نیست. گفتنش بیشتر یک دلخوری پیش می آورد. پشت سرگذاشتن موانع امنیتی و پیمودن خیابان، واقعا خسته کننده است. با این حال بدیهی است که با حضور ستاره های بیشتر، خبرنگاران بیشتری دیده می شوند و حضور سرمایه گذار بیشتر هم، پول بیشتری را می آورد. بیشتر شدن ستاره ها همیشه بهتر است.»

شصت و نهمین جشنواره فیلم کن که تا روز ۲۲ ماه مه میلادی برابر با دوم خرداد ادامه خواهد یافت، با تازه ترین اثر وودی آلن، سینماگر نیویورکی آغاز به کار می کند. «کافه سوسایتی» داستان جوانی است که در دهه ۳۰ میلادی برای یافتن کار در صنعت سینمای آمریکا به هالیوود می رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تدابیر امنیتی در جشنواره کن افزایش می یابد

گفتگو با تیری فرمو، مدیر جشنواره فیلم کن

آلبوم عکس از شب آخر جشنواره کن ۲۰۲۳؛ از فرش قرمز اختتامیه تا اهدای جوایز