انتقاد ملکه بریتانیا از رفتار «بسیار گستاخانه» مقامات چین

انتقاد ملکه بریتانیا از رفتار «بسیار گستاخانه» مقامات چین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

الیزابت دوم، ملکه بریتانیا رفتار مقامات چینی با سفیر بریتانیا را در جریان سفر سال گذشته شی جین پینگ، رئیس جمهور چین به بریتانیا، «بسیار گستاخانه»

آگهی

الیزابت دوم، ملکه بریتانیا رفتار مقامات چینی با سفیر بریتانیا را در جریان سفر سال گذشته شی جین پینگ، رئیس جمهور چین به بریتانیا، «بسیار گستاخانه» خواند.

این سخنان ملکه بریتانیا در یک مهمانی در باغ کاخ باکینگهام و در هنگام مکالمه با یک افسر پلیس که مسئولیت حفظ امنیت را در طول سفر رئیس جمهور چین به بریتانیا برعهده داشت، ابراز شد.

ملکه بریتانیا همچنین این مامور پلیس را به خاطر مسئولیتی که برعهده داشته است، «بد شانس» خواند.

اظهارات خارج از عرف دیپلماتیک الیزابت دوم در حالی بیان می شود که وی براساس نقش تشریفاتی ملکه در حکومت بریتانیا، طی ۶۴ سال سلطنت خود همواره از دخالت در امور سیاسی و دیپلماتیک خودداری کرده است.

پس از انتشار ویدئوی سخنان ملکه بریتانیا، سخنگوی کاخ باکینگهام از اظهارنظر در مورد مکالمه انجام شده بین ملکه و افسر پلیس بریتانیایی سر باز زد و تنها به «بسیار موفق» خواندن سفر سال گذشته رئیس جمهور چین به بریتانیا اکتفا کرد.

The Queen filmed saying China's President Xi Jinping was 'very rude' during Buckingham Palace visit https://t.co/eZlnLBiwaR

— Daily Mail U.K. (@DailyMailUK) May 11, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میز ۵ متری پوتین؛ ابزار قدرت‌نمایی یا اقدام احتیاطی برای کووید-۱۹؟

ده‌ها سگ‌ کورگی در خارج از کاخ باکینگهام برای ادای احترام به ملکه الیزابت گرد هم آمدند

اولین سفر پس از ۵ سال؛ وزیر خارجه بریتانیا در پکن از «حقوق بشر» سخن گفت