دوترته، پیروز انتخابات ریاست جمهوری فیلیپین برنامه های خود را تشریح کرد

دوترته، پیروز انتخابات ریاست جمهوری فیلیپین برنامه های خود را تشریح کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رودریگو دوترته، پیروز انتخابات ریاست جمهوری فیلیپین روز سه شنبه برنامه های خود را برای اداره کشور تشریح کرد. پیروزی قطعی آقای دوترته در انتخابات هنوز

آگهی

رودریگو دوترته، پیروز انتخابات ریاست جمهوری فیلیپین روز سه شنبه برنامه های خود را برای اداره کشور تشریح کرد.

پیروزی قطعی آقای دوترته در انتخابات هنوز رسما تایید نشده اما شمارش غیررسمی توسط کمیسیون انتخابات حاکی از فاصله زیاد وی با رقیب اصلی اش است که گفته می شود شکست خود را پذیرفته است.

به گفته پیتر لاوینا، سخنگوی رودریگو دوترته رئیس جمهوری جدید به دنبال اجماع سراسری برای بازنگری در قانون اساسی است تا نظام پارلمانی و فدرالی را جایگزین نظام سیاسی موجود کشور کند. او همچنین افزود که آقای دوترته به دنبال دستیابی به توافقی با گروههای شورشی در جنوب مجمع الجزایر فیلیپین است که دولت تاکنون بزور درصدد سرکوب آنها بوده است.

رودریگو دوترته پیشتر نیز گفته بود که اگر رئیس جمهور شود گفتگوهای چندجانبه را برای حل مناقشه بر سر دریای چین جنوبی دنبال خواهد کرد. او گفت: «به چین خواهم گفت که ادعای چیزی را در آنجا نکنید. من هم اصرار ندارم که آنجا به ما تعلق دارد. به موضوع بی اعتنا می مانم و اگر خواستند گاز و نفت بطور مشترک استخراج شود، استقبال خواهم کرد.»

شهردار شهر داوائو که به او لقب «ترامپ فیلیپین» داده اند، کارزار انتخاباتی خود را با شعارهایی نظیر «از میان برداشتن جنایتکاران و مجرمان» پیش برد و توانست افکار عمومی بیشتر رای دهندگان را با خود همراه سازد. در همین حال آقای دوترته هشدار داده است اگر کنگره با او همراه نباشد آن را منحل خواهد کرد.

اظهارات بحث برانگیز او از جمله در مورد «تجاوز گروهی به یک مبلغ مذهبی استرالیایی و قتل وی در سال ۱۹۸۹ در شهر داوائو» و «حرامزاده» خواندن پاپ انتقادهایی را برانگیخته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری جدید فیلیپین کیست؟

دوترته با وعدۀ کشتن مجرمان در کشور رئیس جمهور فیلیپین شد

انتحابات روسیه؛ پوتین از مردم خواست در دوران «سخت» کنونی برای کشورشان رأی بدهند