واکنش نتانیاهو به اظهارات معاون فرماندۀ ستاد کل ارتش

واکنش نتانیاهو به اظهارات معاون فرماندۀ ستاد کل ارتش
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه نسبت به اظهار نظر معاون فرمانده ستاد کل ارتش درباره رشد نژادپرستی در جامعه این کشور واکنش نشان داد و

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه نسبت به اظهار نظر معاون فرمانده ستاد کل ارتش درباره رشد نژادپرستی در جامعه این کشور واکنش نشان داد و آن را ظالمانه خواند.

آگهی

آقای نتانیاهو روز یکشنبه گفت: «مقایسه ای که معاون فرمانده ستادکل ارتش درباره آلمان نازی هشتاد سال پیش کرده، ظالمانه است. این اشتباه کردن درباره جامعه اسرائیل و ناچیز شمردن هولوکاست است.»

ژنرال یائیر گولان، شامگاه چهارشنبه در یک سخنرانی به مناسبت گرامیداشت یاد جان باختگان هولوکاست گفته بود: «اگر چیزی سبب هراس من از یاد هولوکاست شود، آن بازشناسی دلهره آور روندی است که در سراسر اروپا و به ویژه در آلمان در ۷۰، ۸۰ و ۹۰ سال پیش پدید آمد و یافتن نشانه هایی از آن، اینجا و امروز در میان ما در سال ۲۰۱۶ است.»

میری ریفیف، عضو حزب لیکود، وزیر فرهنگ و ورزش و نیز سخنگوی پیشین ارتش دفاعی اسرائیل خواستار استعفای ژنرال گولان شده است.

هر ساله صدها تن در مراسم گرامیداشت یاد یهودیان جان باخته هولوکاست، در موزه یَد وشِم در تپه هرتسل واقع در بیت المقدس شرکت می کنند. کمتر از ۲۰۰ هزار تن از بازماندگان فاجعه هولوکاست در اسرائیل زندگی می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش رسانه‌های اسرائیل در مورد صدای مهیب خرم‌آباد: «حمله موساد به تاسیسات موشکی زیرزمینی امام علی»

عبور بولدوزر باعث شد تا نیروهای لبنانی و اسرائیلی در امتداد مرزهای مورد مناقشه گاز اشک‌آور شلیک کنند

تانک دزدیده شده از پایگاه نظامی اسرائیل در محله اسقاطی‌ها پیدا شد