Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

درخشش جودوکاران هلندی در آخرین روز مسابقات جایزه بزرگ باکو

درخشش جودوکاران هلندی در آخرین روز مسابقات جایزه بزرگ باکو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بکا وینیاشویلی، جوان آینده دار گرجی، مدال طلای وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مسابقات جودوی جایزه بزرگ باکو را به گردن آویخت. بکا در فینال به راحتی حریف مجار

آگهی

بکا وینیاشویلی، جوان آینده دار گرجی، مدال طلای وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مسابقات جودوی جایزه بزرگ باکو را به گردن آویخت. بکا در فینال به راحتی حریف مجار خود، مکوش سریانیچ را شکست داد. او در ثانیه ۳۶ با کسب امتیاز ایپوان، پیروز میدان شد و مجوز حضور در المپیک را دریافت کرد.

مارکوس نیمان از سوئد مدال طلای وزن منهای ۹۰ کیلوگرم را از آن خود کرد. نیمان، دارنده مدال طلای مسابقات جایزه بزرگ دوسلدورف، با کسب امتیاز ایپون از سد حریف صرب خود، الکساندر کوکولیچ گذشت.

در فوق سنگین هم یاکیف خامو از اوکراین خوش درخشید. یاکیف، نفر سوم مسابقات جهانی سال گذشته در یک نبرد پایاپای که بیش از ۶ دقیقه طول کشید، حریف هلندی خود «روی میر» را مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.

مدال طلا و نقره وزن منهای ۷۸ کیلوگرم زنان، به جودوکاران هلندی رسید. مارهیند ورکرک به علت مصدومیت در دیدار نهایی ظاهر نشد و قهرمانی به گوسی استینهوس رسید. مارهیند در رقابتهای جایزه بزرگ گرجستان، استینهوس را شکست داده بود.

فوق سنگین هم محل یکه تازی، جودوکار ژاپنی، کانه یامبه بود. او پس برتری مقابل جودوکاران آلمانی، کوبایی و تونسی به فینال رسید. در فینال هم حریفش، سونگ یو، قهرمان جهان از چین، به دلیل مصدومیت حاضر نشد تا مدال طلا به او برسد. در این دسته ورزشکاران فرانسوی و تونسی مشترکا به مدال برنز رسیدند.

پدرو لاسوئن، گزارشگر یورونیوز از باکو درباره فن روز و شگفتی روز گفت: «کارل ریچارد فری از آلمان در کمتر از چهار ساعت هم شگفتی روز را رقم زد و هم بهترین فن های روز را اجرا کرد. او نفر نخست وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم در باکو بود.»

کارل در نخستین نبردش با اجرای یک فن زیبا، و کسب امتیاز ایپون، جیسون کاستر از نیوزیلند را از گردنه رقابتها حذف کرد.

او در دومین دیدارش، به مصاف چنگیز ممدوف از قرقیزستان رفت. ۲ دقیقه و ۲۸ ثانیه از زمان این مبارزه گذشته بود که کارل با اجرای فنی دیدنی، پیروزی را از آن خود کرد.

کارل در سومین مبارزه خود در کمال ناباوری اسیر بدلکاری زیبای مکوش سریانیچ، جودوکار مجار شد. او در نهایت به مقام پنجم بسنده کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با معرفی قهرمانان اوزان سبک استارت خورد