نگرانی مقامات کانادایی از شدت گرفتن دامنه آتش سوزی ها

نگرانی مقامات کانادایی از شدت گرفتن دامنه آتش سوزی ها
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالیکه آتش سوزیِ جنگل های شمال فورت مک ماری در کانادا همچنان در حال گسترش است، روز جمعه حدود دو هزار خودروی حاملِ ساکنان منطقه با همراهی پلیس به

آگهی

در حالیکه آتش سوزیِ جنگل های شمال فورت مک ماری در کانادا همچنان در حال گسترش است، روز جمعه حدود دو هزار خودروی حاملِ ساکنان منطقه با همراهی پلیس به سوی جاده های منتهی به جنوب سرازیر شدند. کاروان خودروها در بخشی از مسیر به دلیل شدت گرفتن دامنه آتش سوزی مجبور به توقف شد و از ادامه حرکت باز ماند.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز جمعه در خصوص ابعاد آتش سوزی و کمک رسانی های انجام شده گفت: «دولت آنچه برای کمک به دولت محلی در آلبرتا لازم بوده انجام داده است. از جمله امکان برقراری کمک های هوایی، تامین هفت هزار تختخواب در پناه گاه های موقت برای افراد تخلیه شده و سیزده هزار تخت دیگر که در حال ارسال هستند. ما از نزدیک بحران را که با بالا رفتن دما و وزش باد به سرعت در حال گسترش است، دنبال می کنیم و از افراد تخلیه شده می خواهیم همچنان احتیاط را در پیش گیرند.»

ساکنان تخلیه شده در توصیف مشاهداتشان، شهرهای حادثه دیده را به ویرانه ای توصیف کرده اند که تلی از خاکستر همچنان در آن شعله ور بوده است. بر اساس برآورده های اولیه تاکنون منطقه ای به وسعت بیش از یکصد هزار هکتار در شعله های آتش سوخته و ویران شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کانادا «بطور موقت» سیاست‌ جذب مهاجرت را محدود می‌کند

نتایج یک تحقیق: مهاجران بیشتری کانادا را ترک می‌کنند

رئیس مجلس عوام کانادا بابت تشویق مرد ۹۸ ساله‌ای که به نازی‌ها خدمت کرده بود عذرخواهی کرد