نخست وزیر بریتانیا بار دیگر از ماندن در اتحادیه اروپا دفاع کرد

نخست وزیر بریتانیا بار دیگر از ماندن در اتحادیه اروپا دفاع کرد
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در برابر اعضا کمیسیون تلفیق پارلمان این کشور از ماندن در اتحادیه اروپا دفاع کرد. آقای کامرون اطمینان داد که در پی

آگهی

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در برابر اعضا کمیسیون تلفیق پارلمان این کشور از ماندن در اتحادیه اروپا دفاع کرد. آقای کامرون اطمینان داد که در پی اعمال اصلاحات در اتحادیه اروپا در چهارچوب توافق ماه فوریه گذشته، کشورش «وضعیت ویژه» خود را در این سازمان حفظ خواهد کرد.

او گفت: «من نمی گویم که اتحادیه اروپا بی نقص است، بلکه سازمانی است که نیاز به اصلاح دارد. تغییراتی که من خواسته بودم دارد سبب اصلاحات مهمی می شود و بر اساس محاسبات دقیقی که به مصلحت کشور ماست، اتحادیه اروپا دارد از لحاظ اقتصادی قوی تر می شود، کارها را در دنیا به پیش می برد و خود ما را از خطر تروریسم در امان می دارد. به عنوان نخست وزیری که شش سال در این پست بوده، تردیدی ندارم که رأی به ماندن در اتحادیه اروپا به صلاح ماست.»

وی همچنین در واکنش به استدلال موافقان خروج بریتانیا که احتمال پیوستن ترکیه را دلیل این کار می دانند، چنین احتمالی را رد کرد.

همه پرسی سرنوشت ساز ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا یا خروج از آن سوم تیر ماه آینده برگزار خواهد شد. آخرین نظرسنجی ها نشان می دهند که در حدود ۴۵ درصد از مردم بریتانیا خواهان ماندن در اتحادیه اروپا و ۴۳ درصد خواستار خروج از آن هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک نظرسنجی: اکثر بریتانیایی‌ها اکنون موافق پیوستن مجدد به بازار واحد اتحادیه اروپا هستند

شمار شهروندان بریتانیایی که گذرنامه دیگری هم دارند طی یک دهه ۲ برابر شده است

گزارش مدرسه اقتصاد لندن: اقتصاد بریتانیا هنوز نتوانسته با عواقب برکسیت کنار بیاید