رسوایی آب آلوده فلینت؛ دیدار باراک اوباما و نوشیدن جرعه ای از آب شهر

رسوایی آب آلوده فلینت؛ دیدار باراک اوباما و نوشیدن جرعه ای از آب شهر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا برای نخستین بار از آغاز ماجرای آلودگی آب شهر فلینت در ایالت میشیگان به سرب، روز چهارشنبه به این شهر سفر کرد. وضعیت

آگهی

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا برای نخستین بار از آغاز ماجرای آلودگی آب شهر فلینت در ایالت میشیگان به سرب، روز چهارشنبه به این شهر سفر کرد.

وضعیت اضطراری در این شهر چهار ماه پیش اعلام شد و گفته می شود که آلودگی آب شهر فلینت در اثر ورود مواد سربی از لوله های قدیمی به درون مخزن آب ایجاد شده است. آزمایش ها در ماه اکتبر گذشته افزایش میزان سرب در خون کودکان را نشان داده بود.

باراک اوباما روز چهارشنبه با نوشیدن مقدار از آب این شهر که از فیلتر عبور داده شده بود گفت: «من فقط آنچه از نظر علمی می دانیم را تایید می کنم که اگر شما از فیلتر استفاده کنید و فیلتری روی شیر آب نصب کنید، آنوقت آب شهر فلینت قابل آشامیدن خواهد شد.»

ماه گذشته مردم شهر فلینت در اعتراض به آلوده بودن آب شهر به سرب گردهمایی اعتراضی برپا کردند آنها مقامات شهری را متهم کردند که آلودگی آب شهر به سرب را از مردم پنهان کرده اند. اکثریت ساکنان فلینت را سیاه پوستان تشکیل می دهند و یک سوم مردم زیر خط فقر زندگی می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمیب مغزخوار در آب لوله کشی شهری در تگزاس جان یک کودک را گرفت

معترضان به جنگ غزه مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی با حضور بایدن، اوباما و کلینتون را مختل کردند

انرژی زمین‌گرمایشی؛ اروپا چگونه از سفره‌های آبی زیرزمینی گرما تولید می‌کند؟