حریق در کانادا: هشتاد هزار نفر مجبور به فرار از شهر شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حریق در کانادا: هشتاد هزار نفر مجبور به فرار از شهر شدند

آتش سوزی گسترده در جنگلهای استان آلبرتا در کانادا، تمام ساکنان منطقه فورت مک موری را مجبور به فرار از خانه هایشان و ترک شهر کرد.

با نزدیک شدن شعله های آتش به مناطق مسکونی، به حدود ۸۰ هزار نفر در این منطقه هشدار داده شده است که هر چه سریعتر خانه هایشان را ترک کنند و به مناطق امن در اطراف شهر پناه ببرند.

جوان بیتز، یکی از اهالی فورت مک موری در حالی که گریه می کرد، گفت: «یک فاجعه است. به نظر من رفتار آنها اصلا درست نبود. حتی به ما اجازه ندادند که وسایلمان را برداریم. همه چیزمان را از دست دادیم.»

هجوم مردم به جاده ها باعث ایجاد راه بندان در مسیرهای خروجی شده است. آتش سوزی باعث بسته شدن مسیر خروجی در جنوب شده است و بسیاری از مردم تلاش می کنند از مسیر جاده شمالی شهر خارج شوند.

داربی الن وود، مدیر اداره آتش نشانی منطقه وود بوفالو در استان آلبرتا می گوید: «این بدترین روز در طول دوران فعالیت حرفه ایم بود. مردم اینجا نابود شده اند. همه چیز از بین رفته است. این فاجعه ادامه خواهد داشت.»

برای اسکان کسانی که از شهر فورت مک موری، فرار کرده اند اقامتگاههای موقتی در منطقه ای در شمال شهر ساخته شده است.

تاکنون تلاش حدود صد مامور آتش نشانی که از پشتیبانی تجهیزات هوایی مهار آتش برخوردارند، برای مهار حریق به نتیجه نرسیده است.

یکی از مقامهای استان آلبرتا از این اقدام به عنوان بزرگترین عملیات انتقال مردم در تاریخ این استان یاد کرده است.