در دومین سالگرد حادثۀ اودسا هنوز مسئولان آن شناسایی نشده اند

در دومین سالگرد حادثۀ اودسا هنوز مسئولان آن شناسایی نشده اند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در دومین سالگرد واقعۀ اودسا در اوکراین، صدها نفر از مردم در این شهر با تجمع در میدان «کولیکووه پوله»، یاد قربانیان این حادثه را گرامی داشتند. این

آگهی

در دومین سالگرد واقعۀ اودسا در اوکراین، صدها نفر از مردم در این شهر با تجمع در میدان «کولیکووه پوله»، یاد قربانیان این حادثه را گرامی داشتند. این حادثه آتش سوزی در روز دوم مه ۲۰۱۴ و در جریان اعتراضات عمومی در این شهر بوقوع پیوست که منجر به مرگ ۴۸ نفر شد.

یکی از شرکت کنندگان در این مراسم می گوید: «این یک روز غم انگیز است، روزی که در آن یاد آنهایی را که دو سال پیش به آنها خیانت شد و جانشان را از دست دادند، گرامی می داریم.»

پلیس اودسا می گوید در حاشیۀ این تجمع موفق شده است یک کیف حاوی سه نارنجک را کشف کند. در این تجمع در حدود هزار نفر شرکت داشتند و به گفتۀ رسانه های اوکراین، بیش از ۳۰۰۰ پلیس برای جلوگیری از خشونت های احتمالی در محل تجمع حاضر بوده اند.

در روز این حادثه، ۴۲ نفر از طرفداران نزدیکی به روسیه در جریان یک آتش سوزی در ساختمان اتحادیۀ کارگری این شهر جان خود را از دست دادند. شش نفر دیگر نیز در همان روز و در جریان درگیری های خونین میان طرفداران روسیه و طرفداران دولت مرکزی اوکراین کشته شدند.

دادگاهی در اوکراین بررسی دلایل و شناسایی عاملان قتل این افراد را از دو سال پیش آغاز کرده اما هنوز نتایج آن مشخص نشده است. همزمان با دومین سالروز این حادثه، سفیر اتحادیۀ اروپا در اوکراین از دولت این کشور خواست با تشکیل یک کمیتۀ تحقیقاتی مستقل، دربارۀ این حادثه شفاف سازی کند. وزیر خارجۀ روسیه نیز در جریان یک گفت و گوی تلفنی با جان کری، همتای آمریکای خود خواهان انتشار نتایج تحقیقات در این مورد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها کشته و زخمی در حمله موشکی به چرنیهیف؛اوکراین:روسیه برای پاکسازی سنگرها گاز اشک‌آور بکار می‌برد

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند