ادامۀ گفت و گوها در ژنو برای از سرگیری آتش بس در سوریه

ادامۀ گفت و گوها در ژنو برای از سرگیری آتش بس در سوریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جان کری، وزیر خارجۀ آمریکا که برای یک دیدار فوق العاده در مورد بحران سوریه و حملات حلب به ژنو سفر کرده است، از دولت سوریه و گروههای مسلح خواست هرچه

آگهی

جان کری، وزیر خارجۀ آمریکا که برای یک دیدار فوق العاده در مورد بحران سوریه و حملات حلب به ژنو سفر کرده است، از دولت سوریه و گروههای مسلح خواست هرچه سریعتر آتش بس را در این منطقه برقرار کنند.

وزیر خارجۀ آمریکا که طی روزهای یکشنبه و دوشنبه با همتاهای سعودی و اردنی خود دیدار می کند، همچنین از روسیه خواست اقدامات لازم برای برقراری مجدد این آتش بس و توقف بمباران شهر حلب را صورت دهد.

جان کری پس از دیدار با وزیر خارجۀ اردن در ژنو گفت: «ما مستقیما در حال گفت و گو با روسیه هستیم و امیدواریم پیشرفت هایی در این مورد به دست بیاوریم اما قعطنامۀ شورای امنیت سازمان ملل همه را به یک آتش بس در سراسر کشور فراخوانده است. این آتش بس همچنین باید زمینۀ رساندن کمک های انساندوستانه در سراسر کشور را فراهم کند امریکه ظاهرا اتفاق نیافتاده و اجرا نشده است.»

دولت سوریه و گروههای مسلح مخالف بشار اسد از روز بیست و هفتم فوریه آتش بس را به اجرا گذاشته اند که تاکنون بارها به دلیل حملات از سوی دو طرف شکسته شده است. دولت سوریه که با حمایت نظامی روسیه به پیشروی علیه گروههای مسلح و داعش در این کشور ادامه می دهد در زمان برقراری این آتش بس اعلام کرده بود همچنان به بمباران مواضع داعش و جبهه النصره، شاخۀ القاعده در این کشور ادامه خواهد داد.

بمباران حلب طی روزهای گذشته شدیدترین حملات از زمان برقراری این آتش بس است که تاکنون بیش از ۲۰۰ کشته برجای گذاشته است. وزارت خارجۀ روسیه همزمان اعلام کرده است از دمشق برای توقف حملات به حلب درخواست نخواهد کرد چرا که به گفتۀ این کشور، حملات ارتش سوریه به حلب در قالب مبارزه با گروههای تروریستی در این کشور است. در نتیجۀ فشارهای بین المللی، از شامگاه جمعه ارتش سوریه و گروههای مسلح در این منطقه از شدت حملات خود کاسته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوریه؛ ادامه بمباران شهر حلب

بمباران شهر حلب در سوریه برای نهمین روز پیاپی

گزارش اختصاصی یورونیوز از نبرد نیروهای ارتش و پیشمرگه علیه داعش در عراق