دومین روز تظاهرات بر ضد دونالد ترامپ در کالیفرنیا

دومین روز تظاهرات بر ضد دونالد ترامپ در کالیفرنیا
نگارش از مهران احمدی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برای دومین روز پیاپی در ایالت کالیفرنیای آمریکا معترضان به مواضع دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز حزب جمهوریخواه بر ضد او تظاهرات کردند. تجمع تظاهرکنندگان

آگهی

برای دومین روز پیاپی در ایالت کالیفرنیای آمریکا معترضان به مواضع دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز حزب جمهوریخواه بر ضد او تظاهرات کردند.

تجمع تظاهرکنندگان در برابر محل برگزاری کنوانسیون جمهوریخواهانِ ایالت کالیفرنیا، دونالد ترامپ را مجبور به ورود به این کنوانسیون از درِ عقب هتل محل برگزاری آن کرد.

In a twist of fate, Trump climbs a wall to avoid protests at California GOP convention https://t.co/0xN1HYzOJ7pic.twitter.com/1Pb7zEKdik

— HuffPost Politics (@HuffPostPol) April 30, 2016

دونالد ترامپ گفت: «این راحت ترین شیوه ورودی نبود که تاکنون تجربه کردم. همسرم زنگ زد و گفت بالگردهایی در حال تعقیب تو هستند. از زیر حفاظ ها عبور کردیم و راستش را بخواهید حس عبور از مرز را داشتم.»

به نظر می رسد استفاده نامزد پیشتاز جمهوریخواهان از عبارت «عبور از مرز» به مهاجرت اتباع مکزیک به آمریکا اشاره دارد. دونالد ترامپ وعده داده است که در صورت رسیدن به مقام ریاست جمهوری، دست به ساخت دیواری در مرز آمریکا و مکزیک بزند.

Protesters rally outside a California hotel where Republican presidential candidate Donald Trump was giving a speech pic.twitter.com/VcbfzSfvvl

— AFP news agency (@AFP) April 30, 2016

دونالد ترامپ برای کسب نامزدی حزب جمهوریخواه در کنوانسیون این حزب در ماه ژوئیه به حمایت ۱۲۳۷ نفر از نمایندگان حاضر نیاز دارد. او تاکنون از حمایت ۹۹۶ نماینده برخوردار شده است.

انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواه در ایالت کالیفرنیا روز هفتم ژوئن برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌های بین‌المللی به درگذشت هنری کیسینجر، سیاستمدار برجسته و کهنه‌کار آمریکایی

هنری کیسینجر؛ مبتکر «دیپلماسی پینگ‌پنگ» و متعهد به «سیاست واقع گرایانه»

از بیماری مرموز جدیدی که بین سگ‌ها شیوع پیدا کرده است چه می‌دانیم؟