تنش در شرق اوکراین بازهم قربانی گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تنش در شرق اوکراین بازهم قربانی گرفت

دست کم چهار نفر در جریان حملاتی در شرق اوکراین جان باختند. مرگ این چهار نفر توسط سازمان همکاری و امنیت اروپا تایید شده است.

جدایی طلبان اوکراین می گویند این افراد در یک ایست بازرسی در منطقۀ اولنیوکا توسط ارتش گلوله باران شده اند اما مقامات ارتش اوکراین نقش داشتن در این حملات را تکذیب می کنند. یک خبرگزاری اوکراینی نزدیک به روسیه تعداد کشته شدگان را شش نفر عنوان کرده است.

ادوارد باسورن، یکی از فرماندهان جدایی طلبان در توضیح این حملات می گوید: «پیش از حمله یک پهپاد ارتش اوکراین در منطقه دیده شده بود. به نظر می رسد که حمله علیه غیرنظامیان برنامه ریزی شده بود. فرماندهانی که دستور این حمله را صادر کرده اند نمی توان از آنها با نام انسان یاد کرد.»

همزمان، مقامات اوکراین نیز از مرگ چهار نفر دیگر در جریان انفجار دو اتومبیل در منطقۀ نووتریوتسکی
خبر می دهند.

ارتش اوکراین می گوید این اتومبیل ها یا از سوی جدایی طلبان هدف قرار گرفته اند یا بر اثر عبور از روی مین منفجر شده اند. هشت نفر نیز در این حادثه مجروح شده اند.

از زمان آتش بس میان جدایی طلبان و دولت اوکراین در سپتامبر ۲۰۱۵ تاکنون، این حملات و انفجارها بیشترین تلفات را از میان غیرنظامیان برجای گذاشته است.

تنش در شرق اوکراین و جنگ داخلی در این منطقه میان ارتش و جدایی طلبان از آوریل ۲۰۱۴ آغاز شده و تاکنون دست کم ۹۲۰۰ نفر جان خود را در این میان از دست داده اند.