واکنش کره جنوبی به آزمایش موشکی پیونگ یانگ

واکنش کره جنوبی به آزمایش موشکی پیونگ یانگ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کره شمالی روز شنبه در دریا آزمایش موشکی انجام داد. این خبر را مقامات کره جنوبی تائید کرده و به گزارش خبرگزاری یونهاپ مسیری که موشک آزمایش شده پیموده

کره شمالی روز شنبه در دریا آزمایش موشکی انجام داد.

آگهی

این خبر را مقامات کره جنوبی تائید کرده و به گزارش خبرگزاری یونهاپ مسیری که موشک آزمایش شده پیموده تنها چند دقیقه بوده است.

تکرار آزمایش موشکی کره شمالی در حالی است که برای نخستین بار طی ۳۶ سال گذشته قرار است کنگره حزب حاکم کارگر این کشور در اوایل ماه مه میلادی برپا شود.

یون بییونگ سه، وزیر امورخارجه کره جنوبی در کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا به این خبر واکنش نشان داد: «هر روز پیونگ یانگ به واسطه همه روش ها قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد را نقض می کند تا توانایی موشکی و اتمی خود را توسعه داده و فعالیت هایش را در تاسیسات اتمی خود در پیونگ یانگ افزایش دهد. امیدوارم که این کنفرانس نقش ویژه ای در پیشگیری از توانایی تولید سلاح اتمی کره شمالی ایفا کند.»

کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا در سال ۱۹۹۲ تاسیس شد که همایشی برای گفت و گو و مشورت در امور امنیتی آسیا است و هر چهار سال یکبار برپا می شود. در این کنفرانس ۲۶ کشور از جمله چین، روسیه، هند و ایران عضویت دارند و ایالات متحده آمریکا و ژاپن نیز عضو ناظر هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قدرتمند‌ترین زن کره‌ شمالی؛ جانشین احتمالی رهبر کیست؟

رهبر کره شمالی از بمب افکن‌‌های اتمی و یک کشتی جنگی روسیه بازدید کرد

واشنگتن: رهبر کره شمالی برای فروش سلاح به دیدار پوتین می‌رود