دو فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای اسراییلی کشته شدند

دو فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای اسراییلی کشته شدند
نگارش از Euronews

نیروهای امنیتی اسرائیل روز چهارشنبه دو فلسطینی را در یک ایست بازرسی بین بیت المقدس و رام الله هدف قرار دادند و کشتند. پلیس اسرائیل گفته است که پس از

نیروهای امنیتی اسرائیل روز چهارشنبه دو فلسطینی را در یک ایست بازرسی بین بیت المقدس و رام الله هدف قرار دادند و کشتند.

پلیس اسرائیل گفته است که پس از سرپیچی یک مرد و و نیز زن همراه او از دستور ایست پلیس و ادامه حرکت آنها به طرف نیروهای پلیس، اقدام به گشودن آتش کرد. به گفته پلیس اسرائیل، زن کشته شده هنگام حرکت به سمت نیروهای امنیتی، چاقویی در دست داشت.

یکی از شاهدان عینی این رویداد می گوید: «به محض این که نیروهای امنیتی متوجه شدند، تیراندازی را آغاز کردند و به آنها گفتند که عقب بروید. آن زن باردار به نظر می رسید. اول به سمت زن تیراندازی کردند و بعد مرد را هدف قرار دادند. بلافاصله تیراندازی کردند و هفت گلوله شلیک کردند.»

روز سه شنبه اطراف مسجدالاقصی شاهد درگیری میان مسلمانان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی بود. به گزارش خبرگزاری رویترز، ناآرامیها پس از آن آغاز شد که یهودیهای اسرائیلی که برای عبادت در مسجدالاقصی حضور داشتند، قوانین وضع شده برای نحوه بازدید از این مسجد و محوطه اطراف آن را زیرپا گذاشتند. این اقدام با اعتراض مسلمانان روبرو شد و سپس نیروهای امنیتی دخالت کردند.

سخنگوی پلیس اسرائیل گفته است که ۹ بازدیدکننده یهودی از محوطه اطراف مسجدالاقصی به محل دیگری منتقل شدند.

مطالب مرتبط