Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مراقبتهای ویژه از صلاح عبدالسلام حین بازداشت در فرانسه

مراقبتهای ویژه از صلاح عبدالسلام حین بازداشت در فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

چهارشنبه صبح صلاح عبدالسلام، عامل کلیدی حملات سیزدهم نوامبر پاریس از بلژیک منتقل و به مقامات فرانسوی تحویل داده شد. صلاح عبدالسلام دوران بازداشت خود

آگهی

چهارشنبه صبح صلاح عبدالسلام، عامل کلیدی حملات سیزدهم نوامبر پاریس از بلژیک منتقل و به مقامات فرانسوی تحویل داده شد.

صلاح عبدالسلام دوران بازداشت خود را در زندان فلوری مروجیس سپری خواهد کرد. این زندان که در استان ایل دو فرانس به مرکزیت پاریس قرار دارد بزرگترین زندان اروپا با بیش از ۲۸۵۵ زندانی است. مقامات فرانسوی قصد دارند پیش از محاکمه صلاح عبدالسلام، او را تحت مراقبتهای ویژه در این زندان نگاهداری کنند.

ژان ژاک اوروواس، وزیر دادگستری فرانسه چهارشنبه در این باره گفت: « گروهی از افراد مجرب او را تحت نظر خواهند داشت افرادی که پیش تر با مجرمان بسیار خطرناک روبرو بوده اند و یا اینکه از آنها مراقبت کرده اند، به هر ترتیب تدابیر ویژه ای برای مراقبت از عبدالسلام ترتیب داده خواهد شد تا او در محیطی کاملا امن زندانی باشد.»

سلامتی عبدالسلام و منع از خودکشی او در زندان برای مقامات فرانسوی حیاتی است. او مهره کلیدی حملات پاریس است و احتمالا اطلاعات زیادی درباره این حمله و حملات احتمالی گروه داعش در آینده خواهد داشت. پیش تر اعلام شد که عبدالسلام بصورت ۲۴ ساعته تحت کنترل قرار می گیرد و مدافعان حقوق بشر مراقبت شبانه روزی از یک زندانی را خلاف مبانی حقوق بشر دانستند. معلوم نیست آیا این ادعای دولت عملی خواهد شد یا خیر، اما به هر حال، همه وسایل مورد استفاده صلاح عبدالسلام بگونه ای خواهد بود تا امکان اقدام به خودکشی را از او بگیرد.

صلاح عبدالسلام چهارشنبه تحت تدابیر شدید امنیتی از زندان بورن بلژیک با چرخبال به فرانسه انتقال پیدا کرد و هنوز مقامات فرانسوی درباره زندان مورد اقامت وی سخنی نگفته اند اما گفته می شود عبدالسلام تا پیش از برپایی دادگاه در یکی از زندانهای حومه پاریس اقامت خواهد داشت.

صلاح عبدالسلام در روز هجدهم مارس گذشته در محله مولنبک بروکسل، پایتخت بلژیک بازداشت شد.

در حملات سیزدهم نوامبر ۲۰۱۵ پاریس ۱۳۰ نفر جان خود را از دست دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صلاح عبدالسلام؛ متهمی غیر قابل دفاع؟

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

راستی‌آزمایی یک ادعا؛ آیا دانشجویان مدافع حقوق فلسطینی‌ها در پاریس سلام نازی دادند؟