مراقبتهای ویژه از صلاح عبدالسلام حین بازداشت در فرانسه

مراقبتهای ویژه از صلاح عبدالسلام حین بازداشت در فرانسه
نگارش از Euronews

چهارشنبه صبح صلاح عبدالسلام، عامل کلیدی حملات سیزدهم نوامبر پاریس از بلژیک منتقل و به مقامات فرانسوی تحویل داده شد. صلاح عبدالسلام دوران بازداشت خود

چهارشنبه صبح صلاح عبدالسلام، عامل کلیدی حملات سیزدهم نوامبر پاریس از بلژیک منتقل و به مقامات فرانسوی تحویل داده شد.

صلاح عبدالسلام دوران بازداشت خود را در زندان فلوری مروجیس سپری خواهد کرد. این زندان که در استان ایل دو فرانس به مرکزیت پاریس قرار دارد بزرگترین زندان اروپا با بیش از ۲۸۵۵ زندانی است. مقامات فرانسوی قصد دارند پیش از محاکمه صلاح عبدالسلام، او را تحت مراقبتهای ویژه در این زندان نگاهداری کنند.

ژان ژاک اوروواس، وزیر دادگستری فرانسه چهارشنبه در این باره گفت: « گروهی از افراد مجرب او را تحت نظر خواهند داشت افرادی که پیش تر با مجرمان بسیار خطرناک روبرو بوده اند و یا اینکه از آنها مراقبت کرده اند، به هر ترتیب تدابیر ویژه ای برای مراقبت از عبدالسلام ترتیب داده خواهد شد تا او در محیطی کاملا امن زندانی باشد.»

سلامتی عبدالسلام و منع از خودکشی او در زندان برای مقامات فرانسوی حیاتی است. او مهره کلیدی حملات پاریس است و احتمالا اطلاعات زیادی درباره این حمله و حملات احتمالی گروه داعش در آینده خواهد داشت. پیش تر اعلام شد که عبدالسلام بصورت ۲۴ ساعته تحت کنترل قرار می گیرد و مدافعان حقوق بشر مراقبت شبانه روزی از یک زندانی را خلاف مبانی حقوق بشر دانستند. معلوم نیست آیا این ادعای دولت عملی خواهد شد یا خیر، اما به هر حال، همه وسایل مورد استفاده صلاح عبدالسلام بگونه ای خواهد بود تا امکان اقدام به خودکشی را از او بگیرد.

صلاح عبدالسلام چهارشنبه تحت تدابیر شدید امنیتی از زندان بورن بلژیک با چرخبال به فرانسه انتقال پیدا کرد و هنوز مقامات فرانسوی درباره زندان مورد اقامت وی سخنی نگفته اند اما گفته می شود عبدالسلام تا پیش از برپایی دادگاه در یکی از زندانهای حومه پاریس اقامت خواهد داشت.

صلاح عبدالسلام در روز هجدهم مارس گذشته در محله مولنبک بروکسل، پایتخت بلژیک بازداشت شد.

در حملات سیزدهم نوامبر ۲۰۱۵ پاریس ۱۳۰ نفر جان خود را از دست دادند.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

حملات پاریس