Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

صلاح عبدالسلام؛ متهمی غیر قابل دفاع؟

صلاح عبدالسلام؛ متهمی غیر قابل دفاع؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بدنبال استرداد صلاح عبدالسلام از عاملان حملات تروریستی ۱۳ نوامبر پاریس به فرانسه، او اکنون باید در برابر دادگاه کشورش حاضر شود و درباره اعمالش پاسخگو

آگهی

بدنبال استرداد صلاح عبدالسلام از عاملان حملات تروریستی ۱۳ نوامبر پاریس به فرانسه، او اکنون باید در برابر دادگاه کشورش حاضر شود و درباره اعمالش پاسخگو باشد.

این فرانسوی ۲۷ ساله که تمام عمر در بلژیک زندگی کرده است به گفته وکیلش خواستار محاکمه خود در فرانسه شده بود. با این حال در ابتدای دستگیری، او در برابر استرداد به فرانسه مقاومت می کرد.

سون ماری وکیل بلژیکی صلاح عبدالسلام گفته بود: «او خواستار استرداد به فرانسه در اسرع وقت است.» وکیل او در پاسخ به این سوال که چرا او نظرش را عوض کرده می گوید: «به نظرم به خاطر اینکه بخش خیلی کوچکی از پرونده او به بلژیک مرتبط است. او می خواهد در فرانسه پاسخگو باشد و این نشانه خوبی است.»

در فرانسه فرانک برتون وکالت او را بر عهده گرفته است و در همکاری با وکیل بلژیکی و یک وکیل دیگر از او در دادگاه دفاع خواهند کرد. این سه وکیل در حالی استراتژی دفاع از صلاح را تنظیم می کنند که بسیاری وضعیت او را غیر قابل دفاع می دانند.

فرانک برتون می گوید:«من پسری را ملاقات کردم که کاملا فرو ریخته است و می خواهد چیزهایی بگوید و به نظر من حرف زدنش مهم است زیرا دادگاه و خانواده های قربانیان می خواهند بدانند. در کل رویکرد او همکاری کردن است و در هر حال این چیزی است که در طول دوساعت ملاقات ما با او بدست آمد.»

پرسشهای بسیاری درباره محاکمه صلاح عبدالسلام وجود دارد: او چه خواهد گفت؟ چرا می خواهد در فرانسه محاکمه شود؟ چطور می خواهد از خودش دفاع کند؟ آیا دفاع او حول نقش واقعی ایی است که در حملات ۱۳ نوامبر داشته است؟

در حال حاضر او بعنوان فردی که تدارکات حملات ۱۳ نوامبر را فراهم کرده، شناخته می شود. برای تروریست ها هتل رزرو کرده و آنها را با خودرو به محل حملات برده است. پاریس را با مترو طی کرده و یک کمربند انفجاری را در یک سطل زباله انداخته است. آیا او از رخ دادن حمله ای دیگر اجتناب کرده است؟

سون ماری وکیل بلژیکی صلاح عبدالسلام می گوید: «دفاع از او مانند دفاع از کسی است که غیرقابل دفاع کردن است. فکر می کنم شیوه ای که صلاح عبدالسلام در بازگویی آنچه در فرانسه رخ داد پیش خواهد گرفت دست کم مواردی برای امکان دفاع باز می گذارد.»

این وکیل بلژیکی، صلاح عبدالسلام را همانند فردی دیوانه، دارای هوشی اندک و ذهنی عمیقا خالی توصیف کرده است. با این حال او تنها فردی است که می تواند اطلاعات ارزشمندی درباره سلول های تروریستی در اروپا بدست دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله با چاقو به مامور پلیس در شانزلیزه پاریس

اسرائیلی‌ها از ورود به نمایشگاه تسلیحاتی پاریس منع شدند

بزرگترین اردوگاه نظامی در فرانسه از زمان جنگ جهانی تاکنون برای تأمین امنیت المپیک ساخته می‌شود