Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

دونالد ترامپ: امنیت آمریکا در راس اصول سیاست خارجی من خواهد بود

دونالد ترامپ: امنیت آمریکا در راس اصول سیاست خارجی من خواهد بود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز حزب جمهوری خواه آمریکا اصول سیاست خارجی خود را در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری برشمرد. یک روز پس از پیروزی در رقابت

آگهی

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز حزب جمهوری خواه آمریکا اصول سیاست خارجی خود را در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری برشمرد.

یک روز پس از پیروزی در رقابت های درون حزبی، دونالد ترامپ «امنیت آمریکا» را در راس اصول سیاست خارجی خود خواند و گفت: «سیاست خارجی من همواره امنیت آمریکا و مردم آن را بالاتر از هر چیز قرار می دهد و باید در اولویت باشد. این اصل، بنیاد هر تصمیمی است که من اتخاذ می کنم.»

این میلیاردر نیویورکی که خود را نامزد بلامنازع جمهوری خواهان می داند با انتقاد از سیاست خارجی باراک اوباما، رئیس جمهوری کنونی آمریکا افزود: «اشتباهات رئیس جمهور اوباما از عراق و مصر تا لیبی و سوریه هر کدام منطقه را در آشفتگی فرو برد و فضای مورد نیاز برای رشد داعش را فراهم کرد.»

بخش عمده ای از سخنرانی دونالد ترامپ حمله به سیاست های اوباما بود. او در بخش دیگری از سخنانش به توافق هسته ای ایران پرداخت و آن را فاجعه بار خواند. او گفت این توافق ایران را به یک «قدرت بزرگ» تبدیل کرد که هزینه آن را اسرائیل، متحد آمریکا در منطقه و خود آمریکا می پردازد.

او همچنین با انتقاد از رفتار دولت آمریکا در قبال اسرائیل گفت که اسرائیل دوست بزرگ ما و یک دموکراسی واقعی در خاورمیانه، از طرف دولتی فاقد شفافیت اخلاقی مورد انتقاد قرار گرفته است.

دونالد ترامپ در رقابت های سه شنبه این هفته در هر پنج ایالت کانتیکت، پنسیلوانیا، دلور، مریلند و رودآیلند از رقیب خود تد کروز پیشی گرفت و تا کسب عنوان نامزد نهایی این حزب فاصله زیادی ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند

نمایندگان جمهوری‌خواه: دولت بایدن توضیح دهد چرا برای رئیسی پیام داد؛ تدکروز بلینکن را سؤال‌پیچ کرد