تاکید اوباما بر اهمیت اتحاد در اروپا در رویارویی با چالش های جهانی

تاکید اوباما بر اهمیت اتحاد در اروپا در رویارویی با چالش های جهانی
نگارش از Euronews

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در ادامه سفری رسمی به اروپا، در نشستی خبری در هانوفر آلمان بر اهمیت حفظ اتحاد در این قاره و همکاری بین

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در ادامه سفری رسمی به اروپا، در نشستی خبری در هانوفر آلمان بر اهمیت حفظ اتحاد در این قاره و همکاری بین المللی علیه چالش های جهانی از جمله مبارزه با گروه «دولت اسلامی» تاکید کرد.

آقای اوباما در بخشی این سخنرانی گفت: «ایالات متحده آمریکا و تمامی جهان به یک اروپای متحد، قدرتمند،کامیاب و دموکراتیک نیازمند است.»

وی در ادامه افزود: «ما به اروپای قدرتمندی نیازمندیم که بار سهم خود را در مسوولیت کار کردن با ما برای امنیت جمعیمان تحمل کند. اگرچه کشورهای اروپایی و نیز ناتو، همکاری مهمی در مبارزه با داعش داشته اند، هنوز می توانند بیشتر کار کنند.»

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا همچنین یادآور شد تا زمانی که مسکو به طور کامل پیمان صلح مینسک را به اجرا نگذاشته، تحریم های در نظرگرفته شده علیه دولت روسیه باید برقرار باشد.

آقای اوباما پیش این نشست خبری، در واکنش به پیشنهاد آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برای ایجاد «منطقه امن» در سوریه گفت که «ایجاد چنین مناطقی بدون حضور گسترده نظامی بسیار سخت است.»

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پس از سفر به بریتانیا و گفت و گو با مقامات این کشور، روز یکشنبه به آلمان وارد شد. وی در افتتاحیه بزرگترین نمایشگاه فناوری در شهر هانوفر شرکت داشت.

از مهمترین موضوع های مطرح شده میان آقای اوباما و صدراعظم آلمان، پیمان تجارت آزاد و سرمایه گذاری مشترک آمریکا و اروپا زیر عنوان پیمان «ترانس آتلانتیک» بوده است.

مطالب مرتبط