Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اتریش با حضور شش نامزد

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اتریش با حضور شش نامزد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات ریاست جمهوری در اتریش، روز یکشنبه پنجم اردیبهشت برابر با ۲۴ آوریل، با حضور شش نامزد برگزار شد. شانس هر شش نامزد برای پیروزی تقریبا مساوی است

آگهی

انتخابات ریاست جمهوری در اتریش، روز یکشنبه پنجم اردیبهشت برابر با ۲۴ آوریل، با حضور شش نامزد برگزار شد. شانس هر شش نامزد برای پیروزی تقریبا مساوی است و به همین دلیل نتیجه انتخابات چندان قابل پیش بینی نیست.

بر اساس آخرین نظرسنجی ها نوربرت هوفر از حزب آزادی اتریش و الكساندر ون در بلن، اقتصاددان و سخنگوی پیشین حزب سبز هرکدام ۲۴ درصد از آراء را از آن خود خواهند کرد.

دیگر نامزد این انتخابات خانم ایرمگراد گریس، رئيس بازنشسته دیوان عالی کشور اتریش است و در صورت پیروزی، اولین رئیس جمهوری زن اتریش خواهد شد.

رودلف هوندستورفر از حزب سوسیال دموكرات و آندراس کول از حزب مردم نیز احتمالا هرکدام به ترتیب ۱۱ و ۱۵ درصد آراء را کسب خواهند کرد.

ریچارد لوگنر، کارآفرین ۸۲ ساله که به استخدام ستارگانی همچون کیم کارداشیان مشهور است نیز دیگر نامزد این انتخابات است.

بر اساس قانون اتریش، اگر هیچکدام از این شش نامزد نتوانند اکثریت مطلق آراء را بدست آورند، انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد و به این ترتیب بار دیگر در ۲۲ ماه مه (یکشنبه ۲ خرداد) اتریشی ها به پای صندوق های رای خواهند رفت.

اما اگر یکی از آنها بتواند در دور اول به پیروزی برسد، به این ترتیب اولین بار خواهد بود که در اتریش یک نامزد بدون تشکیل ائتلاف به رئیس جمهوری می رسد.

اگرچه نقش رئیس جمهوری در اتریش، نمادین است اما کسب اکثریت مطلق آراء در دور اول، از قدرت ورنر فایمن، نخست وزیر این کشور که تا سال ۲۰۱۸ در این پست است، خواهد کاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدراعظم سابق اتریش به اتهام «بیان اظهارات نادرست» در پرونده فساد به دادگاه احضار شد

صدر اعظم اتریش: حق مردم برای نگهداری و استفاده از پول نقد باید در متن قانون اساسی درج شود

شش نامزد مورد تائید نظام برای انتخابات ریاست جمهوری؛ لاریجانی و احمدی‌نژاد بار دیگر رد صلاحیت شدند