توقف فرایند اجبار اپل به شکستن قفل آیفون از سوی دادگستری آمریکا

توقف فرایند اجبار اپل به شکستن قفل آیفون از سوی دادگستری آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا روز جمعه اعلام کرد تلاش ها برای مجبور کردن شرکت اپل برای باز کردن قفل آیفون یک مظنون در پرونده مربوط به مواد مخدر

آگهی

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا روز جمعه اعلام کرد تلاش ها برای مجبور کردن شرکت اپل برای باز کردن قفل آیفون یک مظنون در پرونده مربوط به مواد مخدر در نیویورک را متوقف کرده، زیرا یک نفر کد دسترسی به این آیفون را در اختیار مقامات گذا
شته است. موضوع رمز گشایی از داده ها موضوع یک جلسه عمومی در کنگره آمریکا در هفته جاری بود.

توماس گالاتی رئیس بخش اطلاعاتی پلیس نیویورک گفت: «در گذشته اجازه بررسی محتویات یک تلفن یا استراق سمع، بطور قانونی و با اجازه قاضی قابل انجام بود و این به افسران پلیس در مکان یابی و یا پیدا کردن مخفیگاه مظنونان کمک می کرد. اما در حال حاضر ما بمعنای واقعی در تاریکی گیر افتاده ایم و جنایتکاران از این موضوع بخوبی آگاه اند. این شرایط پلیس، دادستان و مردمی که ما برای حفاظت از آنها قسم خورده ایم را در موقعیت بسیار مخاطره آمیزی قرار می دهد. نگران کننده ترین مسئله این است که در وضعیت کنونی دیگر مقامات منتخب ما یا دستگاه قضایی و قوانینمان نیستند که شرایط را کنترل می کنند، بلکه این شرکت های بزرگ مانند اپل و گوگل هستند که امکان دسترسی یا عدم دسترسی را کنترل می کنند.»

جیمز کامی رئیس اف بی آی روز پنج شنبه اعلام کرد که پلیس فدرال آمریکا برای باز کردن قفل آیفونِ یکی از عاملان کشتار سن برناردینو بیش از یک میلیون دلار پرداخته است.

متخصصان امنیتی اطلاعات معتقدند در صورتی که دادگاه شرکت اپل را مجبور به باز کردن قفل آیفون می کرد دولت های دیگر هم خواهان حقوق برابر برای اقدامی مشابه می شدند. پیش از این دولت چین درخواست مشابهی از اپل داشت اما این شرکت درخواست پکن را رد کرده است.

فعالان اجتماعی در اعتراضی در روزهای گذشته خواهان حفظ حریم خصوصی استفاده کنندگان از آیفون و عدم دسترسی پلیس به رمزهای تلفن های هوشمند شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا پلیس فدرال آمریکا نمی‌تواند به آیفون نفوذ کند؟

حادثه برای هواپیمای خطوط هوایی آلاسکا؛ گوشی آیفون از ارتفاع ۱۶ هزار پایی سقوط کرد و سالم ماند

پلیس محکوم به قتل جورج فلوید در زندان چاقو خورد