تاکید باراک اوباما بر پذیرش تفاوتها در گفتگو با دانشجویان در لندن

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تاکید باراک اوباما بر پذیرش تفاوتها در گفتگو با دانشجویان در لندن

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در جریان سفر به بریتانیا روز شنبه با
جمعی پانصد نفره از دانشجویان در لندن دیدار کرد و به پرسشهای آنها پاسخ داد.

از جمله پرسشهای مطرح شده توسط دانشجویان، روابط لندن و واشنگتن، موضوع خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و همچنین پیمان تجاری و سرمایه گذاری ترنس آتلانتیک موسوم به «تی تی آی پی» بود.

آقای اوباما در این دیدار ضمن دعوت از دانشجویان برای پذیرش تفاوتها و تاکید بر رد هرگونه سیاست بیگانه ستیزی و انزواطلبی گفت: «همه چیز آنچنان به سرعت در حال تغییر است که همواره وسوسه ای برای جعل هویت، جعل یک نوع هویت قبیله ای وجود دارد. کاری که به شما حس اطمینان می دهد؛ سپری در برابر تغییرات. و این چیزی است که ما و جوانان باید علیه آن مبارزه کنیم. نیرویی که منجر به نهایت خشونت و بی عدالتی می شود معمولا از سوی مردمی می آید که می گویند: “می خواهم اهمیت را، با تقسیم جهان به ما و آنها [دیگران] احساس کنم”.»

آقای اوباما همچنین روز شنبه در چهارصدمین سالمرگ ویلیام شکسپیر از تئاتر گلوب لندن که نمونه بازسازی شده ای از مرکز نمایش آثار شکسپیر در گذشته است، بازدید کرد. به مناسبت این بازدید، بازیگران حدود ۱۰ دقیقه از نمایش مشهور هملت را برای رئیس جمهوری آمریکا اجرا کردند.

از دیگر برنامه های آقای اوباما در روز شنبه و پیش از ترک بریتانیا به مقصد آلمان ملاقات با جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا، جریان اصلی اپوزیسیون این کشور است.