Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ارسال کمکهای انسان دوستانه به سوریه، با وجود شکست مذاکرات صلح

ارسال کمکهای انسان دوستانه به سوریه، با وجود شکست مذاکرات صلح
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با وجود نقض مکرر آتش بس از سوی ارتش سوریه و نیروهای متحد آن، صلیب سرخ جهانی به ارسال کمکهای انسان دوستانه به مناطق جنگ زده و تحت محاصره ادامه می دهد

آگهی

با وجود نقض مکرر آتش بس از سوی ارتش سوریه و نیروهای متحد آن، صلیب سرخ جهانی به ارسال کمکهای انسان دوستانه به مناطق جنگ زده و تحت محاصره ادامه می دهد. به گفته سخنگوی این سازمان، بخش بزرگی از این کمکها روانه شهر «رستن» در نزدیکی حمص شده است که در کنترل مخالفان بشار اسد و در محاصره نیروهای وفادار به او است.

استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، درباره ابعاد این کمک رسانی می گوید: «تا به حال به حدود ۵۶۰ هزار نفر در مناطق جنگزده و تحت محاصره دسترسی پیدا کرده ایم. پیشرفت اندک اما ملموسی صورت گرفته، اما ابداً به حدی نیست که اسباب آسودگی خاطر ما باشد.»

در همین حال، محمد علوش، نماینده مخالفان در مذاکرات صلح سوریه در ژنو، با اعتراض به مواضع بشار جعفری، نماینده دولت سوریه در این مذاکرات، می گوید: «حرف ما به او این است که، اگر واقعاً خواهان تشکیل یک دولت وحدت ملی است، اول باید ۱۰ هزار زندانی زن، و دهها هزار زندانی دیگر را آزاد کنند. باید از این کشتار هرروزه دست بردارند. آن وقت می شود گفت که یک ذره حس ملت دوستی در آنها هست. آن وقت شاید مذاکرات از سر گرفته شود.»

نمایندگان مخالفان گفته اند که روز جمعه ژنو و مذاکرات صلح سوریه را ترک می کنند.

همزمان، گزارشهایی از افزایش ارسال تسلیحات روسی برای متحدان بشار اسد به منظور تقویت توان آنان برای تشدید حملات خود به مناطق تحت محاصره منتشر شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار وزیر کشور اسلواکی به دنبال ترور رابرت فیچو: کشور در آستانه جنگ داخلی قرار دارد

نقش پهپادهای ایران در منازعات؛ آیا پرنده‌های ایرانی توازن قوا را در جنگ داخلی سودان بر هم می‌زنند؟

شکایت خانواده سوری از فرانتکس؛ دادگاه اتحادیه اروپا درخواست پرداخت غرامت را رد کرد