احتمال مبادله خلبان اوکراینی با دو زندانی روس قوت گرفت

احتمال مبادله خلبان اوکراینی با دو زندانی روس قوت گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نادیا ساوشنکو خلبان اوکراینی اعتصاب غذای خشک خود را همزمان با امیدهای دوباره مبنی بر مبادله زندانیان میان کی یف و مسکو خاتمه داد. ممکن است او با دو

آگهی

نادیا ساوشنکو خلبان اوکراینی اعتصاب غذای خشک خود را همزمان با امیدهای دوباره مبنی بر مبادله زندانیان میان کی یف و مسکو خاتمه داد.
ممکن است او با دو نظامی روس که در اوکراین بازداشت شده اند مبادله شود.

پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین دراین باره گفت: « تصمیم دادگاه فرصتی است تا بتوانیم به راه حل مبادله زندانیان بیندیشیم. اگرچه از همه می خواهم که در اینباره پیشاپیش قضاوت نکنند. خصوصا درباره تاریخ احتمالی انجام مبادله و یا گامهایی بعدی که در این راه برداشته خواهد شد.»

در مقابل وزیر خارجه روسیه، سرگئی لاوروف، از کشورهای غربی بدلیل پیش داوریهای یکطرفه شان درباره عدم رعایت حقوق بشر انتقاد کرد.

لاوروف گفت: « در حال حاضر شرکای غربی ما، ورای اقیانوس اطلس و در اروپا، تنها درباره ساوشنکو و زیرسوال بردن حقوق بشر در فدراسیون روسیه صحبت می کنند اما کسی یادی از روزنامه نگارانی که در اوکراین کشته شدند نمی کند.»

به گفته دولت اوکراین دو نظامی روسی که احتمالا در مبادله با ساوشنکو آزاد خواهند شد برای سرویس اطلاعاتی روسیه در شرق اوکراین کار می کرده اند و در دادگاه اوکراین به چهارده سال زندان محکوم شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زلنسکی خواستار شتاب در روند اجرایی شدن مصوبه کمک نظامی آمریکا به اوکراین شد

ده‌ها کشته و زخمی در حمله موشکی به چرنیهیف؛اوکراین:روسیه برای پاکسازی سنگرها گاز اشک‌آور بکار می‌برد

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود