احتمال مبادله خلبان اوکراینی با دو زندانی روس قوت گرفت

احتمال مبادله خلبان اوکراینی با دو زندانی روس قوت گرفت
نگارش از Euronews

نادیا ساوشنکو خلبان اوکراینی اعتصاب غذای خشک خود را همزمان با امیدهای دوباره مبنی بر مبادله زندانیان میان کی یف و مسکو خاتمه داد. ممکن است او با دو

نادیا ساوشنکو خلبان اوکراینی اعتصاب غذای خشک خود را همزمان با امیدهای دوباره مبنی بر مبادله زندانیان میان کی یف و مسکو خاتمه داد.
ممکن است او با دو نظامی روس که در اوکراین بازداشت شده اند مبادله شود.

پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین دراین باره گفت: « تصمیم دادگاه فرصتی است تا بتوانیم به راه حل مبادله زندانیان بیندیشیم. اگرچه از همه می خواهم که در اینباره پیشاپیش قضاوت نکنند. خصوصا درباره تاریخ احتمالی انجام مبادله و یا گامهایی بعدی که در این راه برداشته خواهد شد.»

در مقابل وزیر خارجه روسیه، سرگئی لاوروف، از کشورهای غربی بدلیل پیش داوریهای یکطرفه شان درباره عدم رعایت حقوق بشر انتقاد کرد.

لاوروف گفت: « در حال حاضر شرکای غربی ما، ورای اقیانوس اطلس و در اروپا، تنها درباره ساوشنکو و زیرسوال بردن حقوق بشر در فدراسیون روسیه صحبت می کنند اما کسی یادی از روزنامه نگارانی که در اوکراین کشته شدند نمی کند.»

به گفته دولت اوکراین دو نظامی روسی که احتمالا در مبادله با ساوشنکو آزاد خواهند شد برای سرویس اطلاعاتی روسیه در شرق اوکراین کار می کرده اند و در دادگاه اوکراین به چهارده سال زندان محکوم شده اند.

مطالب مرتبط