شمار جانباختگان زلزله اخیر اکوادور به ۴۴۳ نفر رسید

شمار جانباختگان زلزله اخیر اکوادور به ۴۴۳ نفر رسید
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

زمان برای یافتن بازماندگان احتمالی زلزله روز شنبه در اکوادور به سرعت می گذرد، اما امدادگران تلاش خود را متوقف نکرده اند و در موارد معدودی هم افرادی

آگهی

زمان برای یافتن بازماندگان احتمالی زلزله روز شنبه در اکوادور به سرعت می گذرد، اما امدادگران تلاش خود را متوقف نکرده اند و در موارد معدودی هم افرادی را که به شکل معجزه آسا زنده مانده اند، از زیر آوار بیرون آوردند. با پیدا شدن اجساد بیشتری در محل حادثه، تعداد جانباختگان این زلزله ۷.۸ ریشتری به بیش از ۴۴۳ نفر رسیده است. بعضی منابع این آمار را تا ۵۰۰ نفر هم ذکر کرده اند، اما هر چه هست، با جستجوی بیشتر احتمال افزایش آمار کشته شدگان وجود دارد. در عین حال امید چندانی هم به زنده ماندن افراد ناپدید شده در این زلزله نیست.

زنی که بعد از سه روز از زیر ویرانه های یک مرکز خرید در شهر مانتا زنده بیرون آورده شد، به امدادگران گفت که احتمالا چهار نفر دیگر در زیر آوار زنده مانده اند.

مقامات رسمی اکوادور می گویند در حدود ۲۰ هزار نفر از آسیب دیدگان زمین لرزه در استان های غربی این کشور از خانه و کاشانه خود آواره شده اند. کار توزیع غذا و مایحتاج اولیه برای آسیب دیدگان نیز هم چنان ادامه دارد. امدادگرانی از کلمبیا، شیلی و مکزیک هنوز در حال کمک به نیروهای آتش نشانی و سربازان اکوادوری هستند. آمریکا، سوئیس و چند کشور اروپایی دیگر نیروهای متخصص خود را به این کشور فرستاده و کوبا چندین پزشک را به منطقه اعزام کرده است.

در عین حال گروهی از ساکنان مناطق زلزله زده از کندی روند امدادرسانی دولت اعلام خشم و نارضایتی کردند.

یکی از آسیب دیدگان این زمین لرزه مهیب در مانتا می گوید: «همه چیز به هم ریخته. نمی توانیم در خانه خودمان بخوابیم چون می ترسیم اتفاقی برای خودمان یا بچه ها بیفتد. می ترسیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شورش در زندان‌های اکوادور؛ زندانیان همه ۵۷ گروگان‌ خود را آزاد کردند

مرگبارترین آتش‌سوزی‌های جنگلی در تاریخ ایالات متحده؛ حریق در هاوایی به جایگاه پنجم رسید

سیل در آلاسکا؛ «طغیان یخبندان» زندگی ۱۵ میلیون نفر در جهان را تهدید می‌کند