Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ادامه عملیات نجات بازماندگان احتمالی زمین لرزه در ژاپن

ادامه عملیات نجات بازماندگان احتمالی زمین لرزه در ژاپن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عملیات گسترده برای نجات بازماندگان احتمالی زمین لرزه در جنوب غربی ژاپن ادامه دارد. احتمال می رود هنوز افراد زنده ای باشند که زیر آوار گیر افتاده اند

آگهی

عملیات گسترده برای نجات بازماندگان احتمالی زمین لرزه در جنوب غربی ژاپن ادامه دارد. احتمال می رود هنوز افراد زنده ای باشند که زیر آوار گیر افتاده اند.

دو زمین لرزه به فاصله کمی یکی روز جمعه و دیگری روز شنبه كوماموتو در جزیره کیوشو را لرزاند. دست کم ۴۱ نفر در این دو زمین لرزه جان باخته اند و صدها نفر هم زخمی شده اند که حال شماری از آنها وخیم گزارش شده است.

دامنه خرابی های زمین لرزه دوم گسترده گزارش شده. این زمین لرزه ۷.۳ ریشتری خرابی های زیادی به بار آورده و در برخی مناطق موجب رانش زمین، بسته شدن راه ها و قطعی برق شده است. عملیات نجات و امداد در برخی مناطق به دلیل مسدود شدن جاده ها و وقوع بیش از ۳۵۰ پس لرزه با اختلال روبرو بوده است.

ده ها هزار نفر در پناهگاه های موقت اسکان یافته اند. زمین لرزه دوم و پس لرزه های پیاپی دلهره و نگرانی را به جان ساکنان منطقه انداخته است. یکی از ساکنان محلی که در پناهگاه موقت اسکان یافته گفت: «من اینجا خوابیدم برای اینکه در صورت وقوع مجدد زمین لرزه فرار از این جا سریعتر است.»

دیگری افزود: «هنوز نمی توانم به این فکر کنم که کی اوضاع خوب می شود. خانه ام آشفته بازار است. نمی دانم چه باید بکنم. همه اینها به نوعی آسیب دیده اند. ما نمی خواهیم به این فکر کنیم که از این به بعد چه باید بکنیم.»

نزدیک به ۲۵ هزار نیروی امداد از جمله نیروهای ارتش در عملیات نجات و امدادرسانی شرکت دارند. ژاپن به کمک پیشنهادی آمریکا در زمینه حمل و نقل هوایی پاسخ مثبت داده است.

پس از سونامی مارس ۲۰۱۱ در ژاپن که ۱۸۵۰۰ کشته برجای گذاشت و موجب فاجعه فوکوشیما شد، خطر زمین لرزه این کشور را بیش از گذشته تهدید می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خرابی های گسترده در پی زمین لرزه مهیب دیگری در ژاپن

پایان ۴۹ سال فرار در بستر مرگ؛ بمبگذار ژاپنی در آخرین روزهای عمرش به پلیس اعتراف کرد

تصاویری از زلزله ویرانگر در ژاپن و تخریب وسیع خانه‌ها