Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دومین سالگرد غرق شدن کشتی «سوول» در آبهای کره جنوبی

دومین سالگرد غرق شدن کشتی «سوول» در آبهای کره جنوبی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در دومین سالگرد غرق شدن کشتی «سوول» در آبهای کره جنوبی، خانواده های قربانیان در تجمعی به عزیزان از دست رفته ادای احترام کردند. آنها از نهادهای مرتبط

آگهی

در دومین سالگرد غرق شدن کشتی «سوول» در آبهای کره جنوبی، خانواده های قربانیان در تجمعی به عزیزان از دست رفته ادای احترام کردند.

آنها از نهادهای مرتبط به دلیل پاسخگو نبودن در قبال این حادثه خشمگین اند. خانواده های قربانیان نسبت به عملکرد ضعیف دولت و ناتوانی امدادگران در کشف اجساد و نجات بازماندگان این حادثه و سهل انگاری کاپیتان و خدمه به دلیل ترک زودهنگام کشتی انتقاد دارند و پیش از این خواستار انجام تحقیقاتی برای روشن شدن مسئولیت دولت در وقوع این فاجعه شده اند.

پدر یکی از قربانیان و سخنگوی انجمن حقیقت یاب قربانیان این حادثه گفت: «ما واقعا می خواهیم با این حادثه کنار بیاییم. اگر مردم بدانند چه کسی مسئول این حادثه بوده و علت آن چه بوده و چرا باید بچه های ما کشته شوند، در آنصورت زندگی ما به روال عادی بازخواهد گشت.»

این کشتی با ۴۷۶ خدمه و مسافر در آوریل سال ۲۰۱۴ در آب های کره جنوبی غرق شد. تنها ۱۷۲ مسافر نجات یافتند و ۳۰۴ تن دیگر جان باختند. بیشتر قربانیان این حادثه دانش آموز بودند. جسد ۲۹۵ تن پیدا شد و سرنوشت مابقی اجساد همچنان نامعلوم است.

دیوان عالی کره جنوبی در نوامبر گذشته لی جون سئوک، ناخدای این کشتی تفریحی را به جرم «قتل ناشی از سهل انگاری» به حبس ابد محکوم کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امدادرسانی با هلی‌کوپتر در مناطق سیل‌زده برزیل؛ دست‌کم ۷۵ تن کشته و بیش از ۱۰۰ نفر مفقود شدند

کشف بقایای زنان متعلق به ۶ هزار سال پیش که به شیوه «مافیاهای ایتالیایی» شکنجه و خفه شده‌اند

تیراندازی در ایالت تنسی آمریکا دست کم ۲ کشته و شش زخمی به جا گذاشت