آزمایش موشکی ناموفق در کره شمالی

آزمایش موشکی ناموفق در کره شمالی
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آزمایش موشکی کره شمالی روز جمعه با شکست روبه رو شد. پرتاب ناموفق این موشک که احتمالا میان برد بوده در سواحل شرقی کره شمالی و به رغم تحریم های مصوب

آگهی

آزمایش موشکی کره شمالی روز جمعه با شکست روبه رو شد. پرتاب ناموفق این موشک که احتمالا میان برد بوده در سواحل شرقی کره شمالی و به رغم تحریم های مصوب سازمان ملل و آمریکا علیه این کشور صورت گرفت. دور جدید تحریم ها علیه پیونگ یانگ در پی آزمایش بمب هیدروژنی در روز شانزدهم و پرتاب ماهواره کره شمالی در روز هفدهم دی ماه گذشته وضع شد.

ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی بلافاصله نسبت به این آزمایش به دولت پیونگ یانگ واکنش نشان دادند. یک مقام کره جنوبی یادآوری کرد کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در ماه مارس گذشته نیز به ارتش خود دستور چند آزمایش موشکی تکمیلی را داده است. جئونگ جون هی، وزیر وحدت کره جنوبی گفت رئیس جمهوری کره شمالی با این رفتار قصد دارد در آستانه برگزاری کنگره حزب حاکم این کشور، قدرت خود را به رخ بکشد.

آزمایش موشکی روز جمعه همزمان با جشن صد و چهارمین سالگرد تولد کیم ایل سونگ، پدر بزرگ کیم جونگ اون و «رهبر ابدی» کره شمالی برگزار شد. این روز در کره شمالی «روز آفتاب» نامیده می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله کره شمالی به سئول و واشنگتن در دنیای مجازی

آزمایش موشکی تازه کره شمالی؛ سئول: به همراه آمریکا اوضاع را رصد می‌کنیم

جدال لفظی کم‌سابقه نمایندگان کره شمالی و ایالات متحده در نشست شورای امنیت