Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اوباما: موضع داعش تدافعی شده است

اوباما: موضع داعش تدافعی شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بارک اوباما، رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه بار دیگر بر تداوم جنگ علیه گروههای تروریستی و در راس آنها اسلامگرایان داعش تاکید کرد. رییس جمهوری آمریکا

آگهی

بارک اوباما، رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه بار دیگر بر تداوم جنگ علیه گروههای تروریستی و در راس آنها اسلامگرایان داعش تاکید کرد.

رییس جمهوری آمریکا که در جمع مدیران ارشد سازمان سیا در ایالت ویرجینیا، صحبت می کرد، گفت: «امروز در جبهه سوریه و عراق، داعش حالت تدافعی به خود گرفته است. در حالیکه موضع ائتلاف ۶۶ عضوی ما، از جمله شرکای عربمان، یک موضع تهاجمی است. فرصتی برای ما ایجاد شده و باید آنرا حفظ کنیم. رهبران و فرماندهان آنها و عوامل حملات تروریستی را از لانه هایشان بیرون می کشیم و به این کار ادامه می دهیم. برای رهبران داعش چند ماه گذشته، ماههای بدی بوده است.»

آقای اوباما در بخش دیگری از سخنان خود از قطع شدن بسیاری از راههای ارتباطی داعش و محدود شدن منابع مالی این گروه خبر داد ولی با این حال بازگشت شرایط عادی به مناطق تحت سیطره داعش را نیازمند همکاری دسته جمعی دانست.

او گفت آینده سوریه محور مذاکرات شش عضو شورای همکاری خلیج فارس است که هفته آینده به میزبانی ریاض برگزار خواهد شد. آقای اوباما از برنامه خود برای شرکت در این نشست خبر داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناپدید شدن ۲۵۰ نفر در شهر ضمیر سوریه پس از حمله گروه داعش

ارتش سوریه پالمیرا را از داعش بازپس گرفت

نفر دوم داعش کشته شد