نفر دوم داعش کشته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از امید لهبی
نفر دوم داعش کشته شد

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد عبد الرحمن مصطفی القدولی معروف به حاجی امام، نفر دوم داعش در هفته جاری در جریان حمله هوایی به مواضع این گروه کشته شده است.

به طور منظم دایره رهبران داعش را از بین می بریم. ارتش آمریکا چندین تروریست کلیدی داعش را کشته است

القدولی جانشین احتمالی ابوبکر البغدادی، رهبر داعش بود. وزارت دادگستری آمریکا پیش تر برای ارایه اطلاعاتی که منجر به دستگیری یا مرگ وی شود ۷ میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا درباره مرگ القدولی گفت: «به طور منظم دایره رهبران داعش را از بین می بریم. ارتش آمریکا چندین تروریست کلیدی داعش را کشته، از جمله حاجی امام که یکی از اصلی ترین مقامات داعش بود و مسئولیت امور مالی و برخی مسائل خارجی را بر عهده داشت.»

آقای کارتر همچنین گفت که ارتش آمریکا پیش از هر چیز زیرساخت های مالی داعش را هدف قرار داده و مرگ القدولی و بمباران انبارهای پول داعش در همین راستا صورت گرفته است.

به گفته منابع امنیتی عراق، القدولی در شهر موصول به دنیا آمده و اواخر سالهای ۱۹۹۰ میلادی به افغانستان رفته و در سال ۲۰۰۴ به القاعده پیوسته بود. وی سپس یکی از معاونان مورد اعتماد ابومصعب الزرقاوی، رهبر القاعده در عراق شد. الزرقاوی در سال ۲۰۰۶ در حمله پهباد ارتش آمریکا کشته شد.