نفر دوم داعش کشته شد

نفر دوم داعش کشته شد
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد عبد الرحمن مصطفی القدولی معروف به حاجی امام، نفر دوم داعش در هفته جاری در جریان حمله هوایی به مواضع این گروه کشته شده

آگهی

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد عبد الرحمن مصطفی القدولی معروف به حاجی امام، نفر دوم داعش در هفته جاری در جریان حمله هوایی به مواضع این گروه کشته شده است.

القدولی جانشین احتمالی ابوبکر البغدادی، رهبر داعش بود. وزارت دادگستری آمریکا پیش تر برای ارایه اطلاعاتی که منجر به دستگیری یا مرگ وی شود ۷ میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا درباره مرگ القدولی گفت: «به طور منظم دایره رهبران داعش را از بین می بریم. ارتش آمریکا چندین تروریست کلیدی داعش را کشته، از جمله حاجی امام که یکی از اصلی ترین مقامات داعش بود و مسئولیت امور مالی و برخی مسائل خارجی را بر عهده داشت.»

آقای کارتر همچنین گفت که ارتش آمریکا پیش از هر چیز زیرساخت های مالی داعش را هدف قرار داده و مرگ القدولی و بمباران انبارهای پول داعش در همین راستا صورت گرفته است.

به گفته منابع امنیتی عراق، القدولی در شهر موصول به دنیا آمده و اواخر سالهای ۱۹۹۰ میلادی به افغانستان رفته و در سال ۲۰۰۴ به القاعده پیوسته بود. وی سپس یکی از معاونان مورد اعتماد ابومصعب الزرقاوی، رهبر القاعده در عراق شد. الزرقاوی در سال ۲۰۰۶ در حمله پهباد ارتش آمریکا کشته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنش بین آمریکا و عضو ناتو در سوریه؛ پنتاگون: پهپاد ترکیه را زدیم چون تهدیدی علیه نیروهایمان بود

۳ عضو کنگره آمریکا به منطقه تحت کنترل شورشیان سوریه سفر کردند

۲۲ سرباز آمریکایی در سقوط بالگرد در سوریه زخمی شدند